Twitter’da Fotoğraflarınıza Sticker Ekleyebileceksiniz

Twitter’da Fotoğraflarınıza Sticker Ekleyebileceksiniz

Twitter, kullanıcılarının daha fazla etkileşime girmelerini ve eğlenceli vakit geçirebilmelerini sağlayacak yepyeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor: Twitter Stickers...

Sosyal medya devi artık paylaştığınız fotoğraflara sticker’lar eklemenize olanak sağlıyor. Söz konusu özellik Twitter Stickers olarak adlandırıldı. Snapchat’ten görmeye alıştığımız bu tarz sticker’ların Twitter’a has olan özelliği ise ‘aranabilir’ olması. Yani fotoğrafınıza eklediğiniz her bir sticker’ın kendine özel hashtag’i olacak. Böylelikle insanlar arama yaptığınızda bu sticker’lı fotoğraflarınızı görebilecek. Twitter’ın pazarlama müdürü Leslie Berland bu özelliği ‘görsel hashtag’ olarak tanımlıyor.

#Stickers Create

Yeni özelliğin çalışma mantığı ise oldukça basit. İlk önce paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz, daha sonra düzenleme bölümünden emoji sekmesine tıklıyorsunuz. Burada size sunulan sticker’lardan fotoğrafınıza uygun olanı ya da istediğinizi seçip fotoğrafınıza uyguluyorsunuz. Bu sticker’ların yerini istediğiniz gibi değiştirebilir, istediğiniz gibi boyutlandırabilirsiniz. Sticker’lar spor, yiyecek, hayvanlar, teknoloji başta olmak üzere birçok kategoriye ayrılıyor. Böylelikle fotoğrafınıza uygun sticker’ları bulmakta zorlanmıyorsunuz.

Twitter’ın bu yeni duyurulan özelliği önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0