Mobil Uygulama Dünyasında Haftanın Öne Çıkanları

Mobil Uygulama Dünyasında Haftanın Öne Çıkanları

ABD sosyal medyacı çıktı

Tanınmış araştırma kuruluşu Comscore tarafından gerçekleştirilen çalışma, ABD’deki mobil kullanıma dair yeni bilgiler sunuyor. Kullanıcıların akıllı cihazları ile geçirdikleri süreyi oyun, sosyal medya gibi kategoriler halinde ele alan araştırmada sonuçlar şöyle;

Kullanıcılar mobil kullanımda zamanlarının

Yüzde 29’unu sosyal medyada,

Yüzde 23’ünü diğer şekillerde

Yüzde 15’ini radyo dinleyerek

Yüzde 11’ini oyun oynayarak geçiriyorlar.

Katılımcılar yüzde 6’lık zaman dilimlerini multimedya

Yüzde 6 mesajlaşmayla,

Yüzde 4 müzik,

Yüzde 3 alışveriş

Ve yüzde 3 haber okuyarak geçiriyorlar.

en_iyi_5_havadurumu
En iyi 5 hava durumu uygulaması

Denizde Lodos genellikle dalgalı olmasına neden olur, sürpriz yağmurlar da bazı bölgelerde (Karadeniz gibi) görünebilir. Bu nedenle

hava durumu uygulamaları yazın gelişiyle birlikte daha da önemliler. İşte en iyi 5 uygulama:

1- The Weather Channel

2- Weather Bug

3- Accurate Weather

4- Dark Sky

5- Morecast

Forza

Dikkat çeken uygulamalar

Forza

Avrupa Futbol Şampiyonası başladı! Bahisçiler için harika bir ay olduğuna ne şüphe. Forza ise son dönemin en iddialı maç skorları uygulaması. Maçların sonuçlarını anbean görmek, detaylı analizlere göz atmak isteyenlerin gözdelerinden biri. Siz de konuya ilgili biriyseniz bu uygulamaya göz atın.

Turkcell Dergilik

Genel Yayın Yönetmenimiz Ferhat Verdi’nin editörlüğünü üstlendiği Newtech ve Macline dergilerinin de yer aldığı Türkiye’nin önde gelen birçok dergisini dijital ortamda okuyabildiğiniz Turkcell Dergilik uygulamasını hala indirmediyseniz, artık vakit kaybına dur demelisiniz. Ücretsiz ve kullanışlı arayüzüyle kesinlikle yüzünüzü güldürecek. Deneyin.

Photo_Plastic

Photo Plastic

Yaz geldi! Fazla kilolar hiç olmadığı kadar büyük sorun. Neyse ki Photo Plastic var, bu fotoğraf düzenleme uygulaması vücudunuzun istediğiniz her noktasını inceltmenize olanak tanıyor. Başlıca görevi bu, ancak dilediğiniz kısımları büyütedebiliyor. Ama şunu unutmayın, siz doğal halinizle de güzelsiniz!

Nabız

Nabız bir haber okuma uygulaması. Çok sayıda popüler haber platformundaki en güncel gelişmeleri görebiliyor, haberleri son derece ‘okumaya elverişli’ bir arayüz üzerinden okuyabiliyorsunuz. Favori kaynaklarınızı listeleyebilme imkanı da sunuyor. Oldukça pratik.

 

YORUM

Yorumlar 0