Survivor 2016 Yarışmacı İstatistikleri

Survivor 2016 Yarışmacı İstatistikleri

Survivor 2016, 7 Şubat tarihinde başladı. Yarışmada gönüllüler ve ünlüler olmak üzere iki takım var. Büyük rekabet...

10’ar yarışmacıyla başlanan serüvende ünlüler takımından Serkan sakatlığı nedeniyle ayrılmak durumunda kalırken, takıma 3 yarışmacının eklenmesiyle birlikte dengeler de değişti; 12 ünlü ve 10 gönüllü yarışmacı şekline geldi. İlk eleme akşamında ünlülerden bir isim adaya veda etti ve böylelikle şubat ayı 10 gönüllü ve 11 ünlü yarışmacının mücadelesi ile tamamlandı.

2016 final istatistikleri aşağıda…

Peki Survivor 2016 yarışmacıları kaç yarışmaya çıktı; hangileri, kaçını kazandı ve kaçını kaybetti. İşte bu soruları ele alacağız. Haberin devamında 28 Haziran itibarıyla en güncel durumu gösteren tabloyu bulabilirsiniz. En altta ise Survivor All Star yarışmacılarının tamamının performansları sizlerle. Turabi’yi anmak için ideal bir tablo. Daha aşağısında ise diğer detaylar yer alıyor…

Ve Beklenen Yazı Geldi! Survivor 2018 Yarışmacı İstatistikleri

Nagihan, gerek çıktığı yarış adedi ve gerekse kazanma oranı ile yarışmayı istatistik anlamında rakiplerinin önünde tamamladı.

Atakan ise yarışmanın en başarılı ikinci ismi ünvanını yarışma sürecinde devam ettirdi. Yarışmada finale çıkan isimlerden Serkay’ın başarı istatistikleri dikkat çekici. Damla ise sıralamada 12. sırada yer aldı. Diğer tüm detaylar ve yarışmaya dair her şey aşağıda yer alıyor. Ayrıca sayfanın devamında Survivor’a dair çok sayıda daha önce görmediğiniz, duymadığınız bilgiler de mevcut…

Survivor 2016 Yarışmacı İstatistikleri

Ekran Resmi 2016-07-02 16.42.55

Sadece 21. hafta(son hafta) için istatistikler

Ekran Resmi 2016-07-02 16.43.03
Tablolar Twitter hesabı  @Survivor_Stats ‘tan alınmıştır.
survivor-all-star

NOT: Tablo güncellenecektir. Takipte kalınız.

Semih Öztürk kimdir?

Öğrenci, bekar ve Koç burcu. 26 yaşında. İstanbul’da yaşıyor. 1.80 boyunda. Kendisini konuşmayı seven, öğrenmeye açık, inatçı biri olarak tanımlıyor. Kendine has tarzıyla Türk halkının büyük kesimi tarafından seviliyor, bununla birlikte ‘anti-Semihçi’ şeklinde adlandırılan bir kesimin de varlığı biliniyor.

Survivor 2016 şampiyonluk adayları arasında gösteriliyor. Özellikle oy potansiyelinin yüksek olduğu tüm otoriteler, hatta tüm Survivor yarışmacıları tarafından kabul görüyor.

Buraya tıklayın, iPhone 7’nin sizi neden memnun etmeyeceğini öğrenin…

Avatar Atakan kimdir?

27 Ağustos 1989 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana bir çok başarıya imza atmıştır. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na parkur rekoru kırıp okul birincisi olarak girmiştir. Eğitimine halen devam etmektedir. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil etmekte, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkmaktadır.

2011 yılında Özbekistan’da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirmiştir. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Solider olarak söz ettirmiştir.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biride, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul’da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de (örneğin Kurtlar Vadisi) oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır.

Survivor 2016 Reytingleri ve Analizleri için buraya tıklayınız.

survivor-yarismaci-istatistikleri-28216

Güncelleme/01.03.2016/22:20

Survivor Ödül Oyunu, büyük heyecana sahne oluyor. Yarışmacılardan Semih’in performansı dikkat çekerken Efecan hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Avatar Atakan, Seda ve Damla da performansı ile öne çıkanlar arasında. Yunus Günce yine bitkin ve sakat, yarışlarda yer almıyor. İbrahim Yattara ise takım arkadaşlarına suç bulan tavırları ile yakında tepki çekecek gibi.

survivor-adalar

Güncelleme/01.03.2016/23:07

Yarışmayı kaybeden taraf gönüllüler oldu. Dokunulmazlık sembolü kim kazandı sorusunun yanıtı da bulundu. Zorlu bir denge oyunundan sonra kazanan isim Gizem Kerimoğlu oldu. Kerimoğlu, konseyde direkt eleme adayı olacak bir isim söyleyebilecek.

Tanıtım fragmanından anlaşıldığı üzere Semih kimi yazdı sorusunun yanıtı: Efecan oldu.

Güncelleme/01.03.2016

Survivor’da Gönüllüler, tam anlamıyla ikiye ayrılmış durumda. Semih Öztürk ve Gizem Kerimoğlu, diğer yarışmacılarla en düşük seviyede iletişim kuruyor, kurulduğu tüm zamanlarda da tartışmalar çıkıyor. Adada gerilim yüksek.

Ünlüler Adası’nda da ilginç gelişmeler söz konusu. Birlik beraberlik havası hakim gibi, ancak arka planda ilerde sorunları günyüzüne çıkartacak gelişmeler var. Avatar Atakan’ın balıklarıyla yüzleri gülen yarışmacılar, ödül oyununda hem fiziksel hem psikolojik olarak avantajlı gibiler.

Instagram Takipçiniz Sizi Neden Bırakır, Nasıl Bırakmaz? Yanıtı için buraya tıklayınız.

Güncelleme/02.03.2016

Gönüllüler Takımı, bu akşam ilk kaybını yaşıyor. Halk oylamasından birinci Semih Öztürk oldu ve dolayısıyla eleme adayı durumu da otomatikmen düştü. Ayrıca bir eleme adayı söyleme hakkı kazandı. Söylediği isim Serkay Tütüncü oldu. Damla, en fazla oy olan ikinci isim olup bir eleme adayı söyleme hakkı kazandı…

Açıklanan Gönüllüler Oy sıralamasına göre iki eleme adayı da bu hafta elenmiyor; Serkay 3., Efecan ise 4. oldu. Özetle Damla’nın söyleyeceği isim bu hafta elenen isim olacak.

Güncelleme/23:25
Survivor elenen isim: Adı söylenen üçüncü isim Aylin, yarışmadan elendi.

Güncelleme/05.03.2016

Survivor 2016‘da 5 Mart tarihli ödül oyununda kazanan takım 10-8’le Ünlüler oldu. Gönüllüler, uzun bir süredir kazanamıyor.

Yarışmayı TV8 ekranlarında şu anda canlı olarak izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Güncelleme/Mart ayının son elemesi

Gönüllüler takımında elenen isim Nihal oldu.

3 Nisan 2016 / Eleme Adayları

Yunus ve Yattara ilk iki eleme adayı oldu…Ekran_Resmi_2016-03-05_23_29_08

6 Nisan 2016 / Eleme Akşamı

Yunus ve Yattara ikilisine eklenen son ismi, halk oylaması birincisi Atakan belirledi; Yılmaz Morgül’ün ismini söyledi. Halk oylamasında Yunus, Yattara ve Yılmaz Morgül arasından en az oyu alan isim sürpriz bir şekilde Yılmaz Morgül oldu.

Güncelleme 1 Mayıs 2016

Ve Adalar birleşti! Gönüllüler ve Ünlüler artık kalan bölümde aynı adada yaşayacaklar, ancak rekabet iki ayrı takım halinde devam edecek. Daha fazla detay için buraya tıklayınız. 

Güncelleme/ 22 Mayıs 

Ünlüler’de Semih dokunulmazlık sembolünün sahibi. Konseyde Yunus ilk eleme adayı olurken Semih’in söylediği isim Atakan oldu. Semih’in ‘Atakan en zayıf halka’ ve ‘burada elenmezse zaten Kıbrıs’ta elerim’ tarzındaki açıklamaları geceye damgasını vurdu. Semih iddialı, Atakan ise sessizliğini koruyor. Yarışmanın sonraki sürecinde bu ikiliyi sık sık karşı karşıya izleyebiliriz.

Güncelleme /29 Mayıs

Konseyde şok gelişmeler yaşandı. Semih ve Atakan arasındaki ipler beklendiği gibi koptu. Atakan’ın Semih’e karşı ilk kez bu kadar fazla konuşması sürpriz olarak yorumlanırken Semih taraftarları, Atakan’a adeta ateş püskürmüş durumda. Tansiyonun yükseldiği adada kimin gideceği ise merak konusu.

Survivor 29 Mayıs Eleme Adayları: Semih ve Yattara

Semih’in ismi üç kez çıktı, Yunus Günce ise oyunu her zaman olduğu gibi Yattara’dan yana kullandı.

Final Güncellemesi / 1 Temmuz 2016

Survivor 2016 kazanan Avatar Atakan oldu. Yarışmacı, halk oylamasında Serkay’ı geride bırakarak Survivor 2016 şampiyonu olma başarısı gösterdi. Tebrik ederiz.

——  Değerlendirme

Yarışma, büyük ilgi gördü. Gerek reytingler gerekse kamuoyu araştırmaları, Survivor 2016’nın başarısını adeta tescilledi. En fazla öne çıkan isimler Atakan, Serkay, Damla, Nagihan ve Semih oldu. Semih Öztürk’ün çeyrek finalde elenmesi sürpriz olurken, bunun başlıca gerekçesi ise Anti-Semihçiler oldu. Semihin Survivor’da oy kullanan kesimin yüzde 40’ına yakını tarafından desteklendiği biliniyor, ancak karşı cephede yüzde 60’lık bir oran var ve bunlardan hiçbiri de Semih’e yakın değildi. Sonuç olarak da Semih, Kıbrıs’ta elenen ilk isimlerden oldu.

Nagihan, yarışmada bir kez ‘en fazla oy alan isim’ olmuştu, ancak çok tutkulu bir kitlesinin olmadığı da biliniyordu.

Damla, Serkay’ın fanlarının da desteği ile önemli bir başarı ile yarışmayı tamamladı.

Serkay, Final koltuğunda yer almayı çok önceden garantileyen yarışmacı, kabullenmiş bir tavırla oylamaya çıktı. ‘Hangimiz kazanırsak kazanalım önemli değil’ tavrı belki de final oylamasında geride kalmasına neden oldu.

Atakan geniş halk kesimlerinin desteğini arkasına alan Atakan’ın Semih fanları tarafından da ‘yeterki Serkay 1. olmasın’ denilerek oy aldığı biliniyor. En nihayetinde yarışmanın favorilerinden biri olan Atakan, şampiyonluk kupası ve yarım milyon TL’lik birincilik ödülünü kazandı.

Survivor 2017 için geri sayım şimdiden başlamış durumda. 2017’nin ilk aylarında yayınına başlayacak serüvenin tüm istatistikleri 2016’da olduğu gibi TeknolojiTuru.com’da olacak. Survivor 2017 istatistikler için takipte kalın.

YORUM

Yorumlar 31
 • comment-avatar
  Suat 6 sene

  Paylaşım için teşekkürler.

 • comment-avatar
  AVATARATAKANFUN 6 sene

  Avatar Atakan sevenlerini Twitter’a bekleriz: @avataratakanfun

 • comment-avatar
  Elif B. 6 sene

  Efecik kesinlikle bu hafta yolcu olack sonraki haftada serkaç :))

 • comment-avatar
  SERKAYFAN 6 sene

  Semihin seveni çok ama nefret edenide çok bunu oylama sonuçları açıkça gösterdi semihe en fazla kafa tutan serkay efecan ve nilay en fazla oy alanlar oldular herkes serkayın gücünüde görmüş oldu bu oylamada bu yüzden semihin balonu yakında söner bu arada ekürisi gizemin hali de ortada 9 yarışmacı içinden 8. oldu ve haftaya dokunulmazlık almadığı taktirde yolcu semih tek başına orda konuşur durur artık

 • comment-avatar
  SERKAYFAN 6 sene

  ELİF B. senin yolcular kaldı be canım hatta en fazla oyu aldılar USLANACAKSINIZ!

  • comment-avatar
   Erhan Ateş 6 sene

   SerkayFan seni hiç sevmiyorum sen semihe yemeğini yere atıp yerden alır yersin diyosun ve Efacanı kendine kardeş olarak aldın ama sen ne yaparsan oda aynısını yapıyo sanki o senin kuklan sende onu oynatıyosun zaten belli Şampiyon AVATARATAKAN

 • comment-avatar
  ERHAN 6 sene

  ŞAMPİYON AVATARATAKAN olucak serkaydan kıskanlığından gebericek

 • comment-avatar

  Şampiyon serkay Atakan nalları toplar

  • comment-avatar
   Erhan 6 sene

   Avatar Atakan Şampiyon olunca finalde o zaman kim nalları toplar görürüz serkaç efendiyi

   • comment-avatar
    Gsoguz 6 sene

    atakan kim a semih olacak dedikya ne serkay da kim

  • comment-avatar
   Erhan 6 sene

   Avatar Atakan Şampiyon olunca finalde o zaman kim nalları toplar görürüz ne semih nede serkay

  • comment-avatar
   bjksefa23 6 sene

   hadi ordan semih olacak

  • comment-avatar
   oğuz 6 sene

   nalları toplayacak 2 kişi var atakan serkay

 • comment-avatar
  cem eren aktaş 6 sene

  şampiyon semih öztürk

 • comment-avatar
  yücel 6 sene

  yattara şampiyon olacak

 • comment-avatar
  Cafer kayalar 6 sene

  Semih şapıyon

  • comment-avatar
   Erhan 6 sene

   Semih anca atakanın nalarını ve pisliklerini toplar semih kimki atakana kafa tutuyor

 • comment-avatar
  bjksefa23 6 sene

  semih adamın kıralı

 • comment-avatar
  oğuz 6 sene

  SEMİH BÂŞKAN KIRAL

  • comment-avatar
   Erhan Ateş 6 sene

   Semih başkanmış lan o kimki avatarı final koltuğunda eleyecek mk semihi valla birgün birisi çok pis dövücek ama kim belli değil ya dışardan birileri ya da gönüllülerden birileri zaten atakana cesaret edemez kavga etmeye atakan onu parçlar kim ne derse desin şampiyon avatar atakan

 • comment-avatar
  muslum 6 sene

  Şanpiyon avatar ya nagihan yada yattara naları toplayan da butun gonunler takımı olacak :))

 • comment-avatar
  Cafer kayalar 6 sene

  Bakın gereksiz arkadaşlar semih zorunuza gidiyor degilmi semih akılı hemde ugraşamıyorlar birde aklı çıkıyorlar

 • comment-avatar
  ali 6 sene

  semih fitnedir ve semih’in istatistiğe ortada ,semih yalanci pehlivandir asil bir artistir ve Accun cok savunior unneler takimini hic yakisdiramadim accun medyaya

 • comment-avatar
  sefa 6 sene

  Serkay sampiyon olacak hak ediyor arkadaslariyla samimiligiyle gonullulerin sapiyonu serkay yolun acik olsun umarim sampiyon olursun

  • comment-avatar
   Erhan Ateş 6 sene

   serkay bu hafta potada atakan çıkarsa karşısına eğer serkay gider semih çıkarsa semih gider

 • comment-avatar
  Shanli 6 sene

  Sampiyon sadige ve sadige Nagihan dir.

 • comment-avatar
  Ayda 6 sene

  Harkes Nagihani kizkaniyor bu bir galcek dir

 • comment-avatar
  ada 6 sene

  semhi herkesi yedi geti atakan nallarını toplayacak semhi ise finale gidecek ve şanpiyon olacak

 • comment-avatar
  Öznur Doğuş 6 sene

  Atakan fanıyım şampion atakan