Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 5

Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 5

South Park: The Fractured But Whole cephesinden yeni gelişmeler

E3 2016’da Ubisoft basın konferansında tanıtımı yapılan South Park serisinin manidar isimli yeni oyunu South Park: The Fractured But Whole‘da karakter seçim ekranına “play as girl” seçeneğinin eklendiği ve oyunun kadın karakter olarak da oynanabileceği yapımcılar Trey Parker ve Matt Stone tarafından doğrulandı. Bildiğiniz gibi South Park’ın bir önceki sürümü The Stick of Truth‘da sadece minik bir oğlan olarak oynanabiliyordu.

2016 yılı sonlarında PC, Xbox One ve PS4 için yayınlanacak South Park: The Fractured But Whole‘u, şimdiden ön şiparişle satın alırsanız South Park: The Stick of Truth‘a da ücretsiz sahip olabileceksiniz. Eğer kaçırdıysanız aşağıdan, oyunun E3 2016’daki eğlenceli tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Ubisoft demişken…

Ubisoft, Aralık 2016’ya kadar her ay bir oyunu ücretsiz olarak dağıtacak!

ubi30

Doğru okudunuz! Ubisoft, sektördeki 30. yılı sebebiyle her ay öne çıkan bir oyununu bedava olarak oyunculara ulaştıracağını E3 2016’da kendi basın konferansı etkinliğinde açıklamıştı. Aralık ayına kadar süreceği belirtilen bu dağıtımın Haziran ayı hediyesi 2003 yılında piyasaya sürülen klasikleşmiş multiplatform oyunu Prince of Persia: The Sands of TimeBuraya tıklayarak indirebileceğiniz Prince of Persia: The Sands of Time‘ın sadece PC veya dizüstü bilgisayar versiyonu indirilebilir durumda.

Şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunları kataloğunda barındıran Ubisoft’un sonraki aylarda hangi oyunları bedava dağıtacağı ise şimdiden merak uyandırıcı.

Battlefield 4: Second Assault DLC artık ücretsiz!

EA Games ve DICE ortak yapımı Battlefield 1, henüz çıkış yapmadan hem grafikleri hem de 1. Dünya Savaşı’nı konu alan teması ile tüm çevrelerin dikkatini şimdiden çekmiş durumda. Battlefield 1’in, Battlefield 4 ve Battlefield Hardline’da aksiyonu körükleyerek kutlanacağını belirten “Road to Battlefield 1” reklam kampanyasının son halkası Second Assault DLC oldu.

secondassault1

Önceleri 15$’dan satışta olan ve şimdi Battlefield 4 sahiplerine 21-28 Haziran tarihleri arasında ücretsiz olarak sunulan Battlefield 4 Second Assault‘un içeriğinde, oyun severlerin Battlefield 3’te en sevdikleri dört harita (Operation Metro, Caspian Border, Operation Firestorm ve Gull of Oman), yeniden tasarlanmış beş silah ve Dune Buggy taşıtı bulunuyor. On adet yeni görevi ve Capture the Flag oyun modunu da içinde barındıran Second Assault eklenti paketinde grafikler ve oyun atmosferi, FIFA 17’ye de damgasını vuran Frostbite oyun motoru ile de güçlendirilmiş durumda.

Battlefield 1 ile ilgili detaylı yazımıza buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Battlefield 1 çıkana kadar devam etmesi planlanan bu kampanya ile ilerleyen günlerde Battlefield 4 ve Hardline kütüphanelerimize hangi ücretsiz içerikler eklenecek hep birlikte göreceğiz.

Battlefield 1 Xbox One, PS4 ve PC (Origin) platformları için 21 Ekim 2016’da çıkış yapacak.

Unity grafik motorunun teknik detayları ile ilgili nefes kesici bir video yayınlandı!

Geçen aylarda yapılan GDC konferansında Adam ismiyle yayınlanan kısa bir teknik demo sonrası şimdi de, 5. versiyonuyla mobil oyunlarda da son döneme damgasını vuran Unity grafik motorunun kullandığı teknikleri detaylıca sergileyen uzun versiyonu yayınlandı. İşte aşağıdan göz atabileceğiniz video:

Gerçek zamanlı olarak render alınmış Unity oyun motoru teknik videosunda, ışıklandırma-gölgelendirme ve ortam detayları dikkati çekerken; patlama ve yıkılma efektlerinin de gayet doyurucu olduğunu söyleyebiliriz.

Unity-Adam-Full-Film-10

 

Steam yaz indirimleri başladı! Kaçırmayın! İşte detaylar…

 

Yazar: Beril Koç
Twitter: @berilkoc

 

YORUM

Yorumlar 0