Qiantu K50 Roadster ile Tanışın

Qiantu K50 Roadster ile Tanışın

Çin'in ilk elektrikli süper otomobili Qiantu K50 Roadster, ülkede düzenlenen otomobil fuarında tanıtıldı. Çinli ilk elektrikli süper otomobil modelinin üstü açık ve iki kapılı versiyonu Qiantu K50 Roadster’la tanışın!

Çinli ilk elektrikli süper otomobil modelinin üstü açık ve iki kapılı versiyonu Qiantu K50 Roadster’la tanışın! Mayıs ayında Çin’in başkenti Pekin’de sergilendi ve fuarın ilgi odaklarından biri olmayı başardı. Muhtemelen onu gören Çinli ziyaretçilerin yüzlerindeki gurur dolu ifadelerin de kaynaklarından biriydi.

Qiantu K50 Roadster’da çarpıcı tasarım öğeleri, fütürizm dolu detaylar eşliğinde sizi geleceğe dair bilim kurgu filmlerine götürüyor adeta. Üstelik ‘her şeyiyle tasarım’ da değil, güçlü teknoloji detaylarına da sahip; örneğin iki adet elektrikli motoru ile ve 200km/s hıza ulaşabiliyor.

Bir elektrikli için hiç de fena değil. 0-100km/s’ye 4.6 saniyede erişebilmesi de etkileyici. Üretimi için yeni bir fabrikaya taşındığı da açıklanan elektrikli süper otomobile dair satış hedefleri de iddialı. Fiyatı mı? 700 bin Yuan yani 105 bin Euro.

bi yere belki...

Çin, dünyanın en büyük otomobil pazarı. Ülkede yılda 30 milyona yakın araç satışı gerçekleştiriliyor.

Kaynak: Gizmag

Yazar: Ferhat Verdi

YORUM

Yorumlar 0