Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 3

Korkunçlu son!

Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 3

Overwatch'tan Widowmaker ve McCree kahramanlarına yeni düzenleme, Warframe'i bir spor oyununa dönüştürecek Lunaro modu ve Resident Evil 7 Biohazard. İşte detaylar!

Son döneme damgasını vurmuş oyun haberleri serimizin üçüncüsü ile karşınızdayız. Şu günlerde, video oyun dünyasına E3 2016 fuarı damga vurmuşken var olan oyunlara eklenen yeni özellikler, yeni güncellemeler arka planda kalmasın istedik… Oyun haberleri turumuza hızlıca başlıyoruz…

Warframe, Lunaro mod güncellemesi ile bir spor oyununa dönüşecek!

2014’te Steam’e çıkış yaptığında çok eğlenerek oynadığımız FPS tarzı, pay2win sistemli oynaması ücretsiz bir oyun olan Warframe’e, bu hafta PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkması planlanan bir güncelleme geliyor: Lunaro

Lunaro

Warframe’in resmi sitesinde Digital Extremes tarafından yapılan açıklamaya göre bu yeni mod ile Lunaro isminde arena spor modu oyuna eklenecek. Conclave sekmesinden erişilebilir olacak bu modda, Sun ve Moon ismindeki 4 kişiden oluşan takımlara dahil olarak, Lunaro ismindeki topu kaleye sokma mücadelesi vereceksiniz. İşte E3 2016’da oyunculara tanıtılan Warframe Lunaro Game Mode’unun tanıtım videosu:

Ekip çalışması yatkınlığı ve beceri gerektirecek Lunaro her ne kadar Final Fantasy X‘in Blitzball‘una benzetilse de görsel anlamda çok daha keyifli ve doyurucu bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz.

Overwatch geliştiricileri McCree ve Widowmaker’ın yeteneklerini düşürdü!

Gerçek tabiri ile nerf’lenen bu iki Overwatch karakteri için oyunun PC versiyonuna 14 Haziran’da bir yama yayınlandı. PS4 ve Xbox One için ay sonu yayınlanacak büyük güncellemeye dahil olması planlanan bu yama ile PC platformu için varolan bir çok hata da giderilmiş oldu. İşte Blizzard tarafından yayınlanan patch notları doğrultusunda derlediğimiz detaylar:

Giderilen hatalar:

  • Özel oyunlarda yüksek bant genişliği özelliğinin iyileştirilmesi ve sürekliliği sağlandı.
  • Aynı takımda bulunan bir diğer kahramanın hasar gücünü yükselten Mercy’nin, bufflamış olduğu kahraman bir bariyer ya da Ice Wall kalkanına hasar verdiğinde Mercy’nin de Ultimate artış puanı kazanmasına sebep olan hata giderildi.
  • Bir kaç haritada, Reaper kahramanının Shadow Step yeteneği ile diğer karakterlerin ulaşamayacağı noktalara erişmesine neden olan hata giderildi.
  • Dorado haritası yeniden düzenlendi ve görüşü engelleyen hatalar giderildi.

Widowmaker:

widowmaker-short-header

  • Widow’s Kiss: Sağ tuş atağı hasarı 15’ten 12’ye düşürüldü. Headshot hasarı 2 katından 2.5 katına çıkarıldı.
  • Infra-Sight (Ultimate) yeteneğinin şarj dolma oranı %10 oranında arttırıldı.

 

McCree:

mcree

  • Peacekeeper: Sağ tuş atağı mermi hasarı 70’ten, 45’e düşürüldü. Şarjör yenileme süresi ile animasyon arasındaki gecikme 0.75 saniyeden, 0.30 saniyeye düşürüldü.

Resident Evil 7 eski korkunçluğuyla geliyor!

Sony basın konferansında duyurulan ve Playstation VR için oynanabilir olacak Resident Evil 7 Biohazard için oyunun geliştiricisi Capcom tarafından açıklama geldi.

Resident_evil_7_demo_8-1152x648

Resident Evil I ve Resident Evil II sonrası oyundaki korku öğelerini azaltan ve daha çok aksiyona yönelik vur-kaç temalarıyla karşımıza çıkmış Resident Evil serisi, son oyunu Biohazard ile eskilere dönüş yaparak neredeyse bize korkudan adım attırmayacak.

Mutfakta çürümüş yemekler, loş zeminlerde aniden karşınıza çıkan iğrenç (sorry PETA!) hamam böcekleri, karanlık koridorlar, mankenler ve oradan hemen çıkmazsanız öldürüleceğinizi söyleyen bir telefon görüşmesi… İşte Sony basın konferansında Playstation VR duyurusu esnasında gösterilen Resident Evil 7 tanıtım videosu:

24 Ocak 2017’de PS4 platformu için yayınlanacak Resident Evil 7 Biohazard’ın demo versiyonunu PSN üzerinden indirip oynayabilirsiniz.

Sony Playstation VR’ın çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili tüm detaylar!

Yazar: Beril Koç
Twitter: @berilkoc

YORUM

Yorumlar 0