TP-LINK’ten Fiber Destekli İki Yeni VDSL Modem

TP-LINK’ten Fiber Destekli İki Yeni VDSL Modem

Fiyat/performans açısından iddialı TP-LINK Archer VR600 ile yüksek performans arayanlar için uygun Archer VR2600 modelleri satışa sunuldu...

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri olan TP-LINK, giderek artan fiber internet kullanıcıları için VDSL destekli iki yeni modem/router’ı satışa sundu. Yeni VDSL destekli modem/router’lardan ilki Archer VR600 model adına sahip ve fiyat/performans açısından iddialı bir ürün. İkinci model olan Archer VR2600 ise başta oyun severler olmak üzere yüksek performanslı WiFi ağı isteyen kullanıcıların gereksinime cevap veren bir model.

Toplamda 1.6Gbps kablosuz hızlara ulaşabilen (2.4GHz bandında 300Mbps; 5GHz bandında ise 1300Mbps kablosuz hız) Archer VR600, çift kanallı, yüksek hızlı bir VDSL modem. ADSL2+ teknolojisinden beş kat daha hızlı olan VDSL2 teknolojisine sahip olan ürün hem DSL modem hem de kablosuz yönlendirici (router) gibi hizmet sunuyor. Birden çok girişe sahip olan ürün EWAN bağlantı noktası sayesinde Ethernet kablosu ile farklı cihazlara ya da ve fiber modemlere bağlanabiliyor. Ürün üzerinde yer alan dört adet Gigabit Ethernet bağlantı noktası, standart Ethernet’ten 10 kat daha hızlı bağlantı sağlıyor. Ayrıca ürün üzerinde iki adet de USB girişi yer alıyor. Bu sayede 3G/4G USB modem, harici disk gibi cihazları modeme bağlamak da mümkün oluyor.

Üzerinde üç adet yüksek performanslı anten olan Archer VR600, daha geniş bir WiFi ağı oluşturmayı sağlıyor. Ayrıca hüzmeleme (beamforming) teknolojisi sayesinde kablosuz cihazların yerini otomatik olarak algılayarak, WiFi sinyalini alıcının olduğu bölgeye yoğunlaştırıp yüksek verimlilikte bağlantı oluşturuyor.

Son derece şık bir tasarımı olan Archer VR600, siyah kasayı çerçeveleyen gümüş rengi kaplama ile ev ve ofislerin dekoruna uyum sağlayan bir estetiğe sahip. Kurulumu da basit olan ürün, TP-LINK’in akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için ücretsiz yönetim uygulaması olan Tether sayesinde Android ya da IOS uyumlu akıllı cihazlardan kolayca yönetilebiliyor. Gelişmiş özelliklerine göre VDSL modem kategorisinde performansına oranla uygun fiyatıyla da dikkat çeken Archer VR600’ün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 399 TL.

VR2600_k

TP-LINK satışa sunduğu diğer VDSL modem/router olan Archer VR2600, yüksek performansı ile dikkat çekiyor. Kablosuz ağ alanında çığır açan MU-MIMO teknolojisi sayesinde aynı anda birden fazla cihaza eş zamanlı kusursuz hizmet verebilen ürün, her cihaz için üç kat daha hızlı WiFi sağlıyor. Aynı anda gecikmesiz ve duraklamasız 4K film, görüntülü konuşma, online oyun gibi yüksek hız gerektiren uygulamalar için ideal bir ağ çözümü sunuyor.

Hem 2.4GHz (800Mbps), hem de 5GHz (1733Mbps) kanalında sektör lideri yüksek hızda WiFi bağlantı sunan Archer VR2600, 4-Stream teknolojisi ile kablosuz veri aktarım kapasitesini çarpıcı oranda artırabiliyor. 100Mbps’ye kadar VDSL geniş bant hızı sunan ürün, VDSL2, ADSL2 ve ADSL dahil tüm standart DSL bağlantılarını destekliyor. Bu modelde de farklı bağlantı noktaları (Ethernet, WAN, USB) desteği bulunuyor.

1.4GHz çift çekirdekli işlemcisi, cihazın performans ve verimliliğini artırıyor ve yavaşlama olmaksızın daha çok kişi ve cihazın ağa bağlanmasını sağlıyor. Üzerinde yer alan dört adet yüksek performanslı anten sayesinde, daha geniş bir WiFi ağı oluşturabilen Archer VR2600, hüzmeleme teknolojisi ile akıllı bir kapsama alanı oluşturuyor.

Kurulumu ve kullanımı son derece kolay olan Archer VR2600, kolay web arayüzü ve güçlü Tether uygulaması sayesinde birkaç dakika içinde kurulabiliyor. Ayrıca ücretsiz olan Tether uygulaması ile herhangi bir Android ya da IOS cihazdan, Ebeveyn Kontrol, Erişim Kontrol gibi işlemler dahil tüm ağı yönetmek mümkün oluyor.

TP-LINK’in VDSL modem serisinin yüksek performanslı yeni üyesi olan Archer VR2600’ün tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 899 TL olarak açıklanıyor.

YORUM

Yorumlar 0