Amazon’dan Yeni Bir Müzik Servisi Geliyor

Amazon’dan Yeni Bir Müzik Servisi Geliyor

Amazon'un tıpkı Spotify ve Apple Music gibi yeni bir çevrimiçi müzik servisi çıkartacağı söyleniyor. Detaylar haberimizde...

Online parakende devi Amazon, Reuters‘dan gelen bilgilere göre Spotify ve Apple Music’e rakip olacak yeni bir müzik servisi sunmaya hazırlanıyor.

Rakipleri gibi aylık 9.99$ gibi bir fiyatla abonelik hizmeti sunması beklenen servisin oldukça zengin bir müzik kataloğuna da sahip olacağı söyleniyor. Lisans anlaşmalarının sonuna gelen şirketin yeni müzik servisini bu yaz ya da önümüzdeki sonbaharın başında piyasaya sunması bekleniyor.

Amazon hali hazırda Prime üyelerine limitli bir katolagla ücretsiz müzik, video ve kargo hizmeti veriyordu. Bugüne kadar kapsamlı bir müzik servisi çıkaracağına dair yapılan yorumlara ve sorulara karşı ise Amazon cephesinden herhangi bir cevap gelmemişti. Görünen o ki şirket kapsamlı bir müzik servisinin hem kullanıcılar hem de kendileri için oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Ancak rakiplerinin bu yolda kat ettiği mesafeye bakacak olursak bu işe girmekte biraz geciktikleri söylenebilir.

Amazon Echo, yeni müzik servisiyle birlikte entegre olabilir.

Amazon Echo, yeni müzik servisiyle birlikte entegre olabilir.

Amazon’un bünyesinden 30 milyondan fazla müzik bulundurmakla övünen Spotify ve Apple Music’ten nasıl müşteri çekeceği ise merak konusu. Apple geçtiğimiz yıl Apple Music’i piyasaya sürdüğünde hali hazırda kendi ekosistemine oldukça bağlı olan müşterilerinin bulunması gibi bir avantajı vardı. Amazon için ise böyle bir avantaj söz konusu değil. Şirketin Spotify, Apple Music, Google Play Music, Tidal gibi rakiplerin yanında kendi müzik servisini nasıl konumlandıracağı merakla bekleniyor.

Apple Music, Spotify’ı bitiriyor mu? – Yorum

Amazon’un yeni müzik servisini göz bebeği Echo hoparlörüne sıkı bir şekilde entegre edeceği kesin. Öte yandan firma mevcut Prime müşterilerini de direkt olarak bu servise abone yapabilir. Amazon’un rakipleri gibi tek fiyat yerine farklı çeşitlerde abonelik hizmeti sunması da beklenenler arasında.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0