Yatırım için En Uygun Giyilebilir Cihazlar

Yatırım için En Uygun Giyilebilir Cihazlar

Giyilebilir teknoloji projeleri altın değerinde. Peki hangi giyilebilir teknolojiler yatırım için hızlı hareket etmeyi gerekli kılıyor?

Her hafta birbirinden ilginç fikirler gün yüzüne çıkıyor ve bu hayaler gerçeğe dönüşebilmek için yatırım bekliyor. Bu durum aslında tek yönlü değil çünkü hem yatırım yapan hem de projeyi hayata geçirmek isteyen kişi için konu bir hayli hayati. Atılan adımların doğru olması gerekiyor. Armstrap, Pavlok, Lineable ve Jolt Sensor çoktan hedeflerine doğru ışık hızında ilerliyorlar bile. Şimdi bu cihazların takipçilerine yakından bakacağız…

 ojee talon

Ojee Talon

Ojee Talon golf oyuncuları için dijital bir asistan. Gerçek zamanlı olarak bulunduğunuz açıyla ilgili bilgi verebiliyor. Ayrıca keni oyun tarzınızla ilgili güncel bilgileri size aktarabiliyor. Hatta ideal vuruş pozisyonunuzu dahi ayarlama şansınız var. Ojee’yi diğer rakiplerinden ayıran en büyük özelliği anlık verebildiği bilgiler. Cihazın fiyatı deniz aşırı ülkeler için 229£, üzerine bağladığınız giysi ise 149£. Şirket şu an yatırım için 20.000£’in yolunu gözlüyor.

sphericam Sphericam 2

Sanal gerçeklikle ilgili içerik üretmek ucuz değil, ancak Sphericam 2 bunu değiştirmek istiyor. Boyutu yalnızca tenis topu büyüklüğünde buna karşın 4K 360 derece görüntüyü yakalayıp anlık olarak verebiliyor.

Sphericam farklı mount tasarımlarıyla geliyor ve anodize alüminyum gövdesiyle oldukça stilize görünüyor. Kameraya sahip olmak için 1399$ ödemeniz gerekiyor. Hedef teklifler şu an için 150.000$…

IMU – Run

U Run ile koşu ve aktivite sırasında sakatlanma risklerini engellemek için anlık olarak geri dönüşler alabiliyorsunuz. Geliştiriciler üzerindeki sensörlerin dünyadaki en büyük, en hafif ve en iyi wireless bağlantıya sahip olduğunu söylüyor. Son teknolojiye sahip hesaplama modelleriyle sporculara anlık/gerçek bilgiler sunulabiliyor.

Cihazın akıllı telefon uygulamasıyla bilgileri analiz edip bir takım geliştirmeler yapabiliyorsunuz. Ayağınıza taktığınız kısmıyla yaptığınız koşular arasında ne kadar yorgun olduğunuzu gösterebiliyor. Bu şekilde sakatlanma riski olan çalışmalarınızı görebiliyorsunuz. Yeni Zelanda merkezli şirket 200.000$ yatırım bekliyor; böylece 89$’a ilk cihazınızı alabiliyorsunuz, cihazın satışına 2016 Mart ayıyla birlikte başlanacak.

kuai

Kuai Biometric Kulaklık

Daha önce biometric, kalp atışlarını izleyebilen kulaklıkları görmüştük. Kuaiwear daha fazlasını sunabiliyor. Cihazın içerisinde akıllı yardımcı, MP3 çalar ve foot pod yanı ayağınıza takabileceğiniz ayrı bir parçası var. Kuai 8GB dahili hafızaya sahip, bataryası 7 saate kadar dayanabiliyor.

Kuaiwear’in ihtiyacı şu an için 40.000£ bu şekilde ilk ürünü 65£’e alabiliyorsunuz. Kuaiwear’ın ihtiyaç duyduğu bu parayı dağıtım ve seri üretim için harcayacağı belirtildi.

revaultReVaoult

Aslnda depolama cihazları konumuz değil. Ancak ReVault burada olaya farklı yaklaşıyor ve kişisel bir cloud fikriyle geliyor.

İnternet tabanlı Dropbox ve Google Drive veya WD MyCloud gibi sabit disk çözümleri var. Ancak ReVault giyilebilir bir depolama cihazı.

ReVault 32 ve 128GB depolama seçeneğine sahip iki modelle geliyor, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına da sahip. ReVault’un telefon veya tabletle senkronize olmak için bir web bağlantısına ihtiyacı yok.

Cihazın ön kısmındaki 1.54 inç boyutundaki ekranı saat olarak kullanabiliyorsunuz. Batayası ise garip bir şekilde 3 yıl dayanabiliyormuş.

Yatırım için beklenen miktar 65.000$ ve kalan süre yalnızca 1 ay. Yatırımcular 32GB’lik alanı 169$ gibi bir rakama alabiliyorlar, 100$ daha ödeyerek 128GB’a yükseltebiliyorsunuz.

VX1 Secreen Enlarger

Aslında ikinci bir sanal gerçeklk gözlüğüne ihtiyaç yok. Kafanıza takarak akıllı telefonunuzu oyun ekranına dönüştürebiliyorsunuz. Aslında VX1 basit amplife cihazı, telefonun ekranını 60 inç boyuta kadar büyütebiliyor. Bu sanal ölçüler telefonunuzu cihazın ön kısmında bulunan ikili optik tasarımın önüne koymanızla başlıyor. Dört farklı büyütme oranına sahip. Ayrıca bu görüntüde açı bozulmaları da yaşanmıyor.

Şirket yatırım için 6000$ bekliyor, yatırımla birlikte temel kiti 26 dolara alabiliyorsunuz.

pip Pip: Evcil hayvanlar için GPS takibi

Hayvan severler buna bayılacak, tabi küçükken sevimliliğine alınıp sonra sokağa atmayacaksanız Pit güzel bir opsiyon.

Pip, kedi, köpek hatta inek ve koyunlar için giyilebilir bir teknoloji. İlk başta çok ilginizi çekmemiş olabilir ama aslında harika bir ürün.

Bu tasma GPS bağlantılı çalışıyor, şirketin PetSimpl uygulamasıyla gerçek zamanlı lokasyon bilgisine ulaşabiliyorsunuz.

Tabi GPS kullanımı bataryayı hızlı tüketiyor ancak cihaz çok akıllı çalışıyor evinizin yakınındaki lokasyonlarda kendini kapatıyor bu şekilde 3 aya kadar dayanabiliyor. Ayrıca cihaz aktiviteleri de takip ediyor eğer hayvanın davranışlarında değişiklik olursa size uyarabiliyor.

Pip’nin hedefi 50.000$, cihaz geçtiğimiz yıl satışa sunuldu.

YORUM

Yorumlar 0