Sosyal Medya

Sosyal Medya Görsel Boyutları – 2016

Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Google+ ve Pinterest’de sosyal medya görsel boyutları nasıl olmalı? Fotoğraf ölçüleri hangi ölçülere sahip olursa daha doğru paylaşımlar gerçekleşir? İşte daha iyi paylaşımlar için detaylı yanıtlar…

teknolojituru

Sosyal medya ağları, günümüzde dijital hayatın olmazsa olmazı adeta. Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlarda sörf yapmak, gündelik birer aktivite halini aldı. Profesyonellerin çok daha etkili kullandığı sosyal ağlar, diğer kişiler için de eğlenceden, kendini ifade ediş şekline çok geniş bir eksende değerlendiriliyor. Peki sosyal medya görsel boyutları denildiğinde aklınıza neler geliyor?

Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Google+, Pinterest‘de paylaşım yaparken belli ölçülerdeki görsellerin kullanımı gerekli. Aksi taktirde fotoğraflarınız çeşitli algoritmalarla kesilecek, belki de hiç istemediğiniz formatlarda paylaşım gerçekleşecek. İşte bunun önüne geçmek ve kendi görsellerinize hükmetmek elinizde.

Aşağıdaki infografikte göreceğiniz görsel ölçülerini uygulayarak kendi paylaşımlarınızın kendi istediğiniz şekilde yapılmasını sağlayabilmeniz mümkün.

2016-sosyal-medya-gorsel-boyutlari-infografik

Webmasto‘ya katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu