Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 1

Son Döneme Damgasını Vuran Oyun Haberleri – 1

Deus Ex: Mankind Divided, Deus Ex GO, Injustice 2 ve GTA Online'in yeni eklentisi Finance and Felony. İşte son döneme damga vuranlar...

Deus Ex: Mankind Divided’ın ilk oynanış videosu yayınlandı!

Geliştiriciliğini Eidos Montreal’in ve yayıncılığını Square Enix’in üstlendiği, hikaye bazında serinin bir önceki oyunu Human Revolution‘dan iki yıl sonrasında, 2029’da geçen Mankind Divided‘ın 16 dakikalık ilk oynanış videosu yayınlandı.

Deus Ex: Human Revolution‘ın sonunda 2027’de dünya; mekanik olarak gelişmiş, psikotik sanrılar gören ve kontrolünü kaybederek diğer insanlara şiddet uygulayarak ölümlere yol açan ve tüm bunları kabullenemeyip intihar eden augmented insanlarla dolmuştu.

Bu küresel felaket sonrası bir çok ülke, “Human Restoration Act” adı verilen augmented insanlarla herhangi bir değişim geçirmemiş normal insanları ayrıştıracak; insanlığa nefret, önyargı ve korku salan bir yasayı kabul etmişti.

Oyuncuya tamamen komplolarla örülü ve seçimlerine göre farklı sonlara ulaşacağı yenilikçi ve akıcı bir hikaye sunan Deus Ex serisinin son oyununda baş karakter Adam Jensen vücudundaki teknolojik geliştirilebilir değişimlerle, Interpol’e bağlı bir birlikte augmented teröristlere karşı savaşacak.

Video oyun sektöründe her oyuncu için gerek oynanış gerekse hikaye kısmında ayrı bir yeri bulunan Deus Ex serisinin son oyunu Mankind Divided 6 ay erteleme ile 23 Ağustos 2016 tarihinde PC, Xbox One ve PS4 platformları için yayınlanacak.

Deus Ex GO akıllı telefon ve tabletlere geliyor!

Squre Enix’in HITMAN GO ve Lara Croft GO mobil uygulamalarından sonra bu yaz Deus Ex GO’nun da akıllı telefon ve tabletler için yayınlanması planlanıyor.

Agent 47 ve Lara Croft’un mobilitesine Adam Jensen’in da katılacağı turn-based türünde olacak mobil oyunda Jensen, terörist komplolarını aydınlatmak için mücadele edecek.

Injustice: Gods Among Us 2 fragmanı yayınlandı!

DC’nin ünlü çizgi roman dizisi karakterlerinin birbirleri üzerinde güçlerini sınadığı NetherRealm yapımı müthiş dövüş oyunu Injustice: Gods Among Us serisinin ikinci oyunu için yayınlanan ilk fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

DC Entertainment’ın resmi Youtube hesabından yayınlanan tanıtım videosunda dikkat çeken ana karakterler Batman ve Flash. Superman, Supergirl, Aquaman, Atrocitus ve Gorilla Grodd’un da oyunda bulunacağı belirtilen diğer karakterlerden.

Video’dan da anlaşılacağı üzere, oyunun geliştiricisi NetherRealm’ın oyuna entegre ettiği Gear System ile dövüşlerden kazanılacak ödüllerle her karakterin görünümünü, mücadele stratejisini değiştirebilecek ve her maç için ayrı taktik uygulayarak tercihlerinize bağlı şekillenen kendi süper kahramanlarınızı yönetebileceksiniz.

injustice-gods-among-us

Yine çok ses getirecek Injustice: God Among Us 2‘nin Mart 2017’de Playstation 4, Xbox One ve PC platformları için yayınlanması bekleniyor.

GTA: Online’ın yeni eklenti paketi Finance and Felony yayınlandı!

Rockstar’ın adından neredeyse her ortamda söz ettiren efsanevi oyunu GTA: Online için, uzun zaman sonra sizleri kendi işinizin CEO’su yapacak bir güncelleme yayınlandı.

gtaonlinenewdlc

GTA: Online’in en büyük ve en derin yaması olarak açıklanan Further Adventures in Finance and Felony ile oyuna yeni araç ve silah aksesuarları, satın alınabilecek yeni mekanlar ve yeni görevler ekleniyor. Şimdi gelelim detaylara:

Yeni araçlar: Fiyatlarından da anlaşılacağı gibi bütçenizi bir hayli zorlayacak.

 • Pegassi Reaper: $1,595,000
 • Vapid FMJ: $1,750,000
 • Grotti Bestia GTS: $610,000
 • Enus Windsor Drop: $900,000
 • Benefactor XLS: $253,000 – $522,000
 • Bravado Rumpo Custom: $130,000

Yeni görevler: Yeni güncelleme ile oyuna eklenen Headhunter, Airfreight ve Haulage adında 3 adet VIP görev var.

 • Headhunter: Zamana karşı harita üzerinde önemli hedefleri yok etme.
 • Airfreight: Özel donanımlı uçakla kargoyu yerine ulaştırma.
 • Haulage: Kaçak mal dolu bir römorku sahibine ulaştırma.

Yeni mekanlar: Bir şehir çapında kendi imparatorluğunuzu kurabileceğiniz; operasyonlarınızı, kanunsuz işlerinizi ve ekibinizi yönetebileceğiniz, asistanınızı da misafirlerinizi karşılamak için görevlendirebileceğiniz ofislerin fiyatları da şu şekilde: gtaonlineoffice

 • Maze Bank Tower: 4 Milyon $
 • Lombank West: 3.1 Milyon $
 • Arcadius Business Center: 2.25 Milyon $
 • Maze Bank West: 1 Milyon $

7 Haziran 2016 tarihinde PC, Xbox One ve PS4 platformlarına ücretsiz olarak çıkış yapmış Grand Theft Auto Online: Further Adventures in Finance and Felony DLC’sinin yayınlanan ilk tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Yazar: Beril Koç
Twitter: @berilkoc

 

YORUM

Yorumlar 0