Google’ın Kurucusu Uçan Araba Geliştiriyor!

Google’ın Kurucusu Uçan Araba Geliştiriyor!

Google'ın kurucularından Larry Page'in uçan araba işinde olduğu iddia edildi. Üstelik gizli bir şekilde! İşte detaylar...

Flaş gelişme ünlü medya platformu Bloomberg Businesweek’te yer aldı, buna göre Google’ın kurucularından Larry Page, uçabilen araba konusunda çalışan bir projeyi yürütüyor.

İşin ilginç yanı ise bunun Google’dan gizlice yapılıyor olması. Page, gizlice araba geliştiriyor, hem de uçanından 🙂

Detaylar, 1 Nisan şakası mı sorusunu akıllara getirse de gerçek. 2010’da ilk kez planlanan uçan araba fikrinin, günümüzde prototip haline ulaştığı ve testlerinin sürdüğü kaydediliyor.

Üstelik proje kapsamında şimdiye kadar 100 milyon doların üzerinde bütçenin de harcandığı, çok sayıda önde gelen mühendis ve tasarımcının da sürecin içinde olduğu belirtiliyor.

darpa-flying-cars-transformer-fx

SpaceX, NASA gibi dev markalardan isimlerin Page’in projesine katılmaya devam ettiği de altı çizilenler arasında. Peki uçan arabanın adı ne, ne zaman hazır olacak?

Bilgilere göre ilgili aracın ismi Kitty Hawk. Bir takma isim mi yoksa nihai ad mı olduğu ise bilinmiyor. Aslında genel itibarıyla her şey birer iddia durumunda, Page ya da Google cephesinden herhangi bir doğrulama gelmiş değil. Ancak iddiaların kaynağı güven veriyor.

Teknoloji dünyası sürprizlere gebe, detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Buraya tıklayın, sizi radara girmekten kurtaran telefon uygulaması ile tanışın. 

Not: Görseller temsilidir.

YORUM

Yorumlar 0