Haftanın iOS Android Oyunları – 3 Haziran

Haftanın iOS Android Oyunları – 3 Haziran

Haftanın dikkat çeken iOS ve Android oyunlarını bir araya getirdik. Listede Floors ve Slither.io da var...

BBTAN

BBTAN, bağımlısı olacağınız trend oyunlardan. Biraz zeka ve dikkat istiyor, ilginç bir detay olarak –bilardo oyununa- yatkın kişilere de ekstra hitap ediyor…

bbtan

Amacınız üzerinde sayılar bulunan karışık şekilde dizilmiş kutucuklara sürükle bırak yöntemiyle top fırlatıp kutuları patlatmak. Eğlenceli.

Loop Drive 2

Küçük bir araç seçip iki adet yuvarlak şekilli yolun birleştiği bir platformda ilerliyorsunuz, amacınız sizin gibi hareket eden araçlara çarpmamak, ancak bazen hızlı ve aceleci araçlar da gelebiliyor, hele ki trafik olduğunda işler iyice karışıyor. Kendi aracınızı da seçebiliyorsunuz. Mutlaka deneyin!

Slither_io

Slither.io

Nokia zamanlarındaki yılan oyununu duymuş/oynamışsınızdır, Bu oyunda da benzer şeyler söz konusu, ancak istediğiniz şekilde hareket edebiliyor, topladığınız yiyeceklerle de uzayıp büyüyorsunuz. Online oynanabiliyor, diğer yılanlara ‘kafadan’ çarptığınızda ölüyorsunuz. Heyecan dolu. 

Floors

Kendi oyununuzu kendiniz yapmak ister miydiniz? Parkurlar, engeller ve daha neler neler… Floors tam olarak bunu sağlıyor, Türkiye’de son dönemin fenomen yapımları arasında, özgürlük dolu ve biraz da ‘oyun geliştirme’ yeteneklerinizi sınıyor. Yaratıcı.

Tactile_Wars

Tactile Wars

Strateji, askeri harekat ve savaş hiç bu kadar çocuksu olmamıştı. Gerçek ve çirkin savaşçılar, yeşil üniformalar ve dev silahlardan ziyade pembe ya da beyaz renkli insan figürleri ile savaşıyorsunuz. Savaşmak için yapmanız gereken birliğinizi ekrana dokunduğunuz yerlere getirmek. Karşınıza çıkan düşman birliklerini de silahlı gücünüzle yok etmek. Oldukça neşeli bir oyun ve yükske bir yaş grubundan ziyade nispeten küçükleri hedef alıyor gibi görünüyor.

Strateji açısından size çeşitli yönlendirmeler veriliyor ve oyunun nasıl oynanacağı da anlatılıyor. Türkçe dil desteği olduğundan kolaylıkla oyuna entegre oluyorsunuz. Son dönemdeki en keyifli yapımlardan biri, üstelik askeri oyunlara ilgi duyan ama kan ve dehşet yerine en fazla pembe ya da beyaz renkli adeta şekere benzeyen askerleri yönetmek isteyenler için bire bir.

My_Virtual_Pet2

My Virtual Pet

Çocuklar evcilik oyunlarını neden bu kadar çok sever? Çünkü söz konusu olan bir hayattır, tıpkı büyükler gibi bir yaşam sürerler bu hayali ortamlarda. Yemek yer, ütü yaparlar o küçücük elleri ile yine tamamen hayal ürünü hareketlerle. Ayrıca hayvan beslemek de çocukların en sevdiği şeylerden. Annelerine kedi, balık, kuş aldırmak isterler ama bazı anneler çekingendir; çocukların minik dostlarla daha çok vakit geçirmesi gerekirlen bazen koşullar uygun olmayabilir.

Mobil cihazlar söz konusu olduğunda ise yapılabileceklerin sınırı yok. Örneğin My Virtual Pet sayesinde telefon ya da tabletin ekranında bir kediyi ya da köpeği besleyebilir, yıkayabilir, giydirebilir minik çocuğunuz. Üstelik oyun, çoğu benzerine göre çok daha iyi olmasının yanında ücretsiz. Elbette uygulama içi satın alımlar mevcut ama bir çocuğun sizden para harcama talebinde bulunmasına hatta bunu aklından geçirmesine bile gerek olmadan saatlerce oynayabileği bir oyun My Virtual Pet.

Oyunda kedinizin sağlıklı kalması için gereken unsurların yerine getirilmesi gerekiyor. Yemek yemek, oyun oynamak, yıkanmak gibi gereksinimlerin çocuklar tarafından yerine getirilmesi gerekiyor. Oyun oynarken kedi ile oynuyorsunuz. Oldukça renkli bir oyun ve muadillerine göre gerçekçi grafikleri ve keyifli oynanışı ile öne çıkmayı başarıyor. Ayrıca müzikleri ve ses efektleri yönünden de alkışı hak eden yapımlar arasında. 4-6 yaş arası çocuklar için tavsiye edeceğimiz oyunlar arasında.

The_Ascension2

The Ascension

Karizmatık house müziği ile sizi karşılayan The Ascension, göründüğü kadar kolay bir oyun deneyimi sunmuyor. Gerçek anlamda zorlu bir konusu var. Grafikleri de müzikleri gibi havalı ama oyunu anlamanız için biraz daha kolay bir başlangıç evresine ihtiyacı var gibi. Oyuna alışma süreniz hiç de kolay olmayacak, hatta kimi oyuncuların YouTube’daki oynanış videolarına bile göz atma ihtiyacı duyacaklarını tahmin ediyoruz.

Temelde küre şeklindeki bir objenin bloklar üzerinde tutularak yere düşürülmemesi gerekiyor. Ancak blokların hareketini tek bir sıra halinde yapıyorsunuz ve tek hareket şekli de döndürmek. Yani hem dönecek hem de sıra halinde dönecek. Üstelik top düşmeyecek. Biraz ciddi bir parabol olacağını düşünebilirsiniz. Ancak azmettiğinizde sizi delicesine sürükleyeceğini bilmenizde fayda görüyoruz. İyi oyunlar.

 

YORUM

Yorumlar 0