iPhone Kullanıcıları için En İyi Apple Watch Alternatifleri

iPhone Kullanıcıları için En İyi Apple Watch Alternatifleri

iPhone sahibiyseniz sadece Apple Watch'a mahkum değilsiniz, iOS uyumlu çok sayıda giyilebilir akıllı saat var...

Eğer iPhone kullanıyorsanız, giyilebilir teknoloji evrimine katılabilirsiniz ve Apple Watch buradaki tek opsiyon değil.

Apple Watch pahalı geldiyse ya da sizin stilinize uygun değilse, çevrenizde bir çok birbirinden farklı alternatif var. İşte bunlardan bazıları…

3-pebble

Pebble Time

Pebble daha çok oyuncak gibi gözükse de Apple Watch’ın 24 saatlik batarya süresine karşı yaklaşık 1 hafta dayanabilen bir bataryasıyla öne çıkıyor. Zaman tüneli kısmındaki arayüzle güncel etkinlik ve olayları kolayca takip edebiliyorsunuz

Fiyatı 179£ Sterlin

4-pebble

Pebble Time Steel

En çok yatırım alan Kickstarter projesi Pebble Time Steel şu an piyasadaki Pebble tarafından sunulan ikinci premium ürün. Ayrıc fiyatı da Apple Watch’dan yalnızca 50$ daha ucuz.

Ürün henüz kickstarter aşamasında olduğu için ciddi bir indirim alma şansınzı da var. Pebble’ın bataryası10 güne kadar da dayanabilyior.

Pebble’ın zaman tüneli ekranı akıllı saatler arasında en akıllıca tasarlananı. Pebble üzerinde sesle kontrol mevcut ayrıca saatin kolçak kısmı metal ve deri olarak değiştirilebiliyor.

Fiyatı 299$

Garmin Vivoactive

Sporcular ve yaşam tarzı spor olanlar için doğal bir yardımcı. Fiyatıyla mücadeleci ve bu sınıfa yeni bir nefes getirecek cinsten. GPS özelliğiyle koşu, bisiklet gibi aktivitelerde işe yarıyor, hatta golf ve yüzme sporlarında dahi kullanılabilir. Apple Store’da bulunan Connect IQ uygulamasıyla saate yeni özelliklerde eklenebiliyor.

Fiyatı 249$

Fitbit Surge

Fitbit bir diğer fitnes alanına odaklanan akıllı saat, telefonunuzdaki uyarıları direkt saatinizde görebiliyorsunuz. Telefonunuzdaki sms mesajları ve çağrıları alabiliyorsunuz ayrıca üçüncü partı yazılımları da desteklese de Apple’ın hala gerisinde. Ayrıca dahili GPS spor yapanlar için bir artı.

Fiyatı 199$

Guess Connect

Apple şu an piyasadaki Apple Watch ile daha lüks moda tarafını hedefliyor. Guess Connect aynı şekilde stil ve tarz sahibi bir tasarıma sahip.

iOS cihazlar üzerine Bluetooth sayesinde sesli kotrole izin verirken aynı zaman da tüm uyarıları kolunuzda görebiliyorsunuz.

Guess, Martian ile birlikte partner olarak çalışıyor ve her iki markanında uzmanlığı hissediliyor.

Apple Watch fiyatı ile sizi mutsuz edebilir, ama Guess Connect‘in de Apple Watch fiyat konusuna oldukça yakın olmasının beklendiğini belirtelim. Cihaz hakkında henüz bir fiyat bilgisi yok ancak cihaz CES ve MWC 2015 fuarlarında kendini göstermişti.

12-basis peak

Basis Peak

Eğer bu cihazı “chunky” görünümüme rağmen kabul edebiliyorsanız, Apple Watch ile bir çok alanda yarışabilyor. Cihaz 50 metreye kadar suya dayanıklı, iOS uygulaması çok kullanışlı ve direkt kullanıma yönelik ayrıca vücut sıcaklığını direkt kolunuzdan ölçebiliyor.

Cihaz gerçekten fitness tarafına odaklanan kullanıcılar için ideal çünkü telefounuzda çalışan tüm sporla ilgili uygulamalarla senkron bir şekilde çalışabiliyor, tüm bunlara rağmen batarya ömrü 1 haftaya yakın dayanabiliyor.

Fiyatı 169£ sterlin.

1-garmin-

Garmin Fenix 3

Tıpkı Basis Peak gibi Genix 3’te Garmin’in akıllı saat tarafındaki temsilcisi. Bu cihaz Peak’e göre daha sağlam bir his veriyor, koşu, bisiklet ve fitness aktivitelerini kaydedebiliyor.

Fenix 3, GPS dışında Glonas, pusula, barometer ve yükseklik ölçer gibi bir çok sensöre de sahip. Cihaz önümüzdeki haftalarda satışa sunulacak.

Fiyatı 369£ sterlin.

11-withings

Withings Activite

Withings‘in yaklaşımı biraz daha farklı ve kolunuzda akıllı saatten ziyade bir minyatür bilgisayar taşıyormuşsunuz gibi. Activite’nin tek akıllı tarafı analog göstergeleri. Akıllı göstergeler günlük hedefinize ne kadar kaldığınızı gösterebiliyor.

Kolunuzda ne Facebook bilgilendirmeleri ne de gelen çağrıları görebiliyorsunuz, saat daha çok zaman ve fitness hedeflerinizle ilgileniyor eğer bunları ölçmeyle ilgilenirseniz. Ayrıca bataryası da tüm ay boyunca dayanabiliyor.

Cihazın uygulaması Apple iOS tarafında zaten vardı şimdi de Android için de mevcut.

Fiyatı 320£ sterlin.

Meta M1

Bir çok kişinin gözü bu saatte çünkü tasarımı, stili ve neredeyse tarz yaratabilecek seviyede, dış çerçevesiyle modern ve teknolojiyi birleştiriyor. Saatin kolçak kısmı isteğe göre değiştirilebiliyor.

iOS uygulamasıyla sizing kendi belirlediğiniz uygulamalardan bilgilendirme alabiliyorsunuz.

Bu saatte fitnes üzerine bir uygulama yok.Batarya ömrüyse 5-7 gün arasında değişebiliyor.

Fiyatı 179$

Mondaine Helvetica No 1 Smart

Geleneksel İsviçreli üretici herhalde geriye yaslanıp Apple’ın yalnız başına bu pazarı yönlendirmesini bekleyemezdi.

Cihazın bilgilendirmeyle ilgili bir uygulaması yok, cihazın içindeki uygulama Nike ve Jawbone ile aynı. Eğer Twitter uyariları yerine stile önem veriyorsanız bu saat iyi bir seçim olabilir.

Microsoft Band

Bir çok saat kendini otomatik olarak bu oyundan diskalifiye ediyor sebebi de iOS ve Android uyumu olmaması, Microsoft Band’da bunlardan bir tanesi. Band size zamanı ve bilgilendirmeleri gösterebiliyor ayrıca akıllı saat tarafından daha çok günlük aktivitelerin takibine odaklanıyor.

Bu akıllı saatte GPS takini yapabiliyorsunuz ayrıca ultraviyole ışınlarıyla vücut sıcaklığını ölçebiliyor.

Fiyatı 169.99 £ sterlin.

6-misfit

Misfit Shine

Misfit akıllı saaten daha çok kolunuzda taşıdğınız bir fitness takipçisi gibi. Apple Watch’ın üçte biri fiyatı, 6 aya kadar giden batarya ömrüyle öne çıkıyor.

50 metreye kadar su altında çalışabiliyor, kalori ve mesafe değerlerini ölçebiliyor. Ayrıca alarm olarak kullandığınızda titreşim özelliğine de sahip

Fiyatı 79.95 £ sterlin

Jawbone Up3

Up3, iOS tarafına uyumlu olarak gelen ilk giyilebilir üçüncü parti üretici. Apple’ın Health ve HealthKit platformuyla uyumlu. Up24 fitness için çok etkileyici bir cihazdı Up3, ek sensörleri ve daha akıllı özellikleriyle beklentileri daha da üst seviyelere çıkarabiliyor.

Fiyatı 149.99 £ sterlin.

Kaynak: www.wareable.com

Yazar: Oğuzhan Suer

YORUM

Yorumlar 0