Huawei P9 Lite Satışa Sunuldu

Huawei P9 Lite Satışa Sunuldu

Huawei P9 Lite özellikleri, artıları, eksileri, satış fiyatı ve öne çıkan diğer detayları...

Huawei P9 Lite, son dönemin en iddialı Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modellerinden biri. Ekranı, kamerası, ses performansı ve sofistike tasarımı ile iddialı alternatiflerden biri olmayı hedefliyor. Cihazda minimalist tasarım anlayışı ön planda; pürüzsüz yüzey dokusu ile geliyor ve 2,02 mm ekran kenar, 7,5mm gövde kalınlığı ile dikkat çekiyor.

Ve Geldi!

Huawei P9 Lite detaylı incelemesi için buraya tıklayınız. 

Dikkat bu telefon biraz pahalı!

Yüksek performansı ile de öne çıkan Huawei P9 Lite gücünü Kirin 650 çipinden alıyor. 933 MHz yüksek hızda DDR3 RAM kullanan cihaz ayrıca 128 GB microSD kart desteği sunuyor. SmartPower 4.0 özelliği ile güç koruma konusunda da kullanıcılarını yarı yolda bırakmayan P9 Lite, arka plan uygulamalarının, uygulama çözünürlüklerinin ve veri servislerinin yönetimini en uygun biçimde gerçekleştiriyor.

P9 Lite’ın Full HD ekranı, 424 PPI ve 1500:1 yüksek kontrast değerleriyle keskin ve berrak bir görüntü performansına sahip. Düşük ışıklı ortamlarda parlaklığı 7-10nit seviyesine kadar indirgeyen cihaz, okumayı da oldukça kolay hale getiriyor ve göz koruması sağlıyor.

Huawei P9 Lite, kamera segmentinde de yeniliklerle geliyor. Sony tarafından geliştirilen CMOS görüntü sensörü, kristal berraklığında görsellere imza atmanız için tasarlandı. Sony’nin yeni nesil IMX214 13MP güçlü sensörü ile güçlendirilen P9 Lite’ın kamerası, 28 mm geniş açı özellikli, f/2.0 diyafram aralığına sahip 5 katmanlı lensi ile fotoğraf çekimlerinde de en iyi sonucu almanızı sağlayacak.

P9 Lite ses kalitesiyle müzik keyfini bir adım öne taşırken, HiSilicon Hi6402 Audio DSP donanımı segmentinin en güçlü performanslarından birine imza atıyor.

YORUM

Yorumlar 0