Samsung ‘7’ Hamlesini Yapacak mı?

Samsung ‘7’ Hamlesini Yapacak mı?

Samsung, önümüzdeki aylarda duyuracağı Galaxy Note 6'nın isminde değişikliğe gidebilir; söz konusu model Galaxy Note 7 olabilir. Neden mi?

Windows 8’den sonraki işletim sistemi sürümü Windows 10 olmuştu. Kimse ‘9’a ne oldu’ demedi, garipseyenler oldu ama Microsoft‘un kendince açıklamaları da ne tartışıldı, ne de konu üzerinde öyle uzun uzun duruldu. Şimdi benzer bir durumun Samsung tarafından uygulamaya konulacağı konuşuluyor. Teknoloji gündeminde Galaxy Note 6 değil de Galaxy Note 7 isimlendirmesi ile Samsung’un sonraki üst segment akıllısını duyuracağı üzerinde duruluyor. Mümkün gibi, neden mi?

Öncelikle söz konusu isimlendirme hamlesi ile ilgili haberler neredeyse tüm saygın kaynaklarda kendisine yer buldu. İsmi açıklanmayan ‘Samsung yönetiminden bir kimse’ ise tüm bu ihtimallerin kökeni. Açıkçası Kore merkezli şirket adına neden Note 6 ismiyle değil de Note 7 ismiye geleceğine ilişkin sebepler gerçekçi görünüyor.

Note 6 yerine ‘Note 7’ sürprizi geliyor!

İlk olarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinin tanıtıldığı yılda ‘6’ ile biten bir model isimlendirmesinin, ortalama kullanıcılar nezdinde ‘acaba Galaxy S7, Note 6’dan üstün mü’ sorusunu doğurabileceği belirtiliyor. Her ne kadar teknoloji meraklıları için bu bir hayli saçma görünse de konuya uzak kimselerde kafa karışıklığına neden olabilecek bir durumun söz konusu olduğu kaydediliyor.

s6-2x

iPhone 7 de kararda etkili olabilir

İkinci neden ise Apple iPhone 7. Note 6 – iPhone 7 isimlendirmeleri de yine kullanıcı nezdinde tıpkı Galaxy S7 – Note 6’da olduğu gibi ‘Note daha kötü sanırım’ algısına yol açabilir. Yani iddialar bu yönde ve Samsung’un endişelerinde haklı olup olmadığı muamma olmakla birlikte büyük olasılıkla doğru. Çünkü tüketiciler artık çok genç ve Samsung ya da Apple’ın akıllı telefon tarihiyle ilgilenmekten ziyade daha doğaçlama fikirlerle tercihlere yönelebilirler.

‘Neden Galaxy Note 6 değil de 7’ sorusunun ilk açıklamaları böyle…

Yazarken dahi bize ‘çılgınca’ gelen bu konunun tuhaf olduğu kadar merak uyandırıcı da olduğu bir gerçek. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

YORUM

Yorumlar 0