Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 26 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 26 Mayıs

Fallout 4'ün müthiş modları, PES 2017 ile ilgili detaylar, Overwatch'tan yeni bir rekor denemesi ve Microsoft'un önümüzdeki 2 yılda gerçekleşecek XBox planları! İşte detaylar...

Önceki günün öne çıkan konusu: No Man’s Sky, olmayan sınırlarını zorlayacak!

 

Fallout 4 Modları: Fallout 4 için geliştirilmiş Radio Enhanced moduyla, radyonuza 286 yeni parça eklenecek! Fallout Cascadia ile yeni görevler ve daha büyük harita gelecek!

Fallout oyunlarının her zaman ki harika müzikleri, Fallout 4’e de yansımıştı. Çorak diyarlarda dolaşırken biraz daha hikaye uyumlu müzikler dinlemek isterseniz, mod yapımcısı efgh58‘in üzerine uzunca uğraşıp 1930’lardan 1960’lara dayanan bir müzik yelpazesinde oluşturduğu mod sizin için ilgi çekici olabilir. Eğer siz de Fallout 4’e Radio Enhanced modunu eklemek isterseniz nexusmods sitesindeki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

fallout-cascadia

Tarihe Fallout 4’ün en büyük modlama projesi olarak geçecek bir diğer mod ise Fallout 4 Cascadia. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Far Harbor DLC‘sini bile içeriğiyle gölgede bırakacak Cascadia modu için 18 kişi, yaklaşık 6 aydır çalışmakta.

Seattle ve çevresinde geçecek bu yeni mod ile oyuna; Fallout 3 haritası ile kıyaslandığında biraz daha küçük olan oldukça geniş bir harita, yeni görevler ve yeni bir storyline eklenecek. Ücretsiz olarak PS4, Xbox One ve PC platformları için yayınlanacak Fallout 4 Cascadia modunu, oyunun yapımcısı Bethesda ‘nın ve yine nexusmods sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

İşte Cascadia modu ile ilgili bir kaç ekran görüntüsü:

Pro Evolution Soccer 2017 ile ilgili detaylar geliyor!

2016 Sonbaharında oyun severlerle buluşması planlanan PES 2017 için oyunun yapımcısı Konami tarafından oyun içi görseller yayınladı.

pes_2017-3-600x338

PES 2016’da olduğu gibi oyun, Fox Engine kullanılarak geliştirildi. Oyuna profesyonel futbolcuların topu kontrol etme stilleri ve topa yaptıkları hamleleri taklit edecek Real Touch adında yeni bir mekanik eklendi. Bir başka yenilik de, Real Touch mekaniklerinin uzantısı olan ve ikili paslar için çalışacak Precise Pass sistemi…

pes_2017-2

Yılın son çeyreğinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için yayınlanacak PES 2017 ile ilgili detaylar önümüzdeki ay yapılacak E3 2016 fuarında Konami tarafından açıklanacak.

pes_2017-1-1152x648

Şaşıracaksınız ama, Overwatch’un dijital kopyasını satın almak için kuyruğa giriyorsunuz!

Overwatch ön satışa çıktığından beri tüm zamanların en yüksek taleple satın alınan oyunları arasına girmeyi başardı. Oyunun kutu versiyonuna olan talepleri karşılarken zor anlar yaşadığını tahmin edebildiğimiz Blizzard, şimdi de dijital versiyonu satın almak isteyen oyuncuları sıraya soktu!

8906blizz

Bekleme süresi 3 dakika ile 10 dakika arasında değişen dijital kopya satın alma işlemi ile de Overwatch, betasının 9.7 Milyon oyuncu tarafından oynanmasından sonra başka bir rekora imza atacak gibi görünüyor.

Önceki günlerde yayınladığımız Overwatch betasının başarısı ile ilgili yazımıza göz atmak isterseniz, sizi şöyle alalım.

Kotaku kaynakları: İki yeni Xbox modelinin geleceğini duyurdu!

Haberleri ve incelemeleriyle oyuncunun rehberi sayılan Kotaku, Microsoft köstebeklerinden birini konuşturdu!

Kaynaklar; Microsoft’un 2016 yılı sonlarında daha ucuz, daha küçük bir Xbox One modelini ve 2017 yılında da daha güçlü bir ana modeli çıkarmayı planladıklarını söyledi.

Kod adı Scorpio olarak adlandırılmış 2017 Xbox modelinin 4K’yı destekleyen daha güçlü bir GPU’ya sahip olacağı, teknik olarak Oculus Rift’i destekleyeceği ve işlemcisinin 6 teraflop yapabileceği ilk bilgiler arasında.

Sony’nin PS4’ün daha güçlü versiyonu olacak ve yine GPU’su güçlendirilmiş Neo kod adlı konsolu ve Microsoft’un önümüzdeki iki yıl içinde bizimle buluşacak Xbox modelleri ile ilgili detayları E3 2016 basın konferanslarında öğreneceğiz.

Okuma önerisi: Oyun keyfinizi katlayacak donanımlar

Güç sizinle olsun!
Yazar: Beril Koç
Twitter: @berilkoc

YORUM

Yorumlar 0