Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 25 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 25 Mayıs

Overwatch, No Man's Sky, Rocket League ve I am Setsuna! İşte detaylar...

Overwatch yayınlandığı gün, oyun içi ödeme detayları da belli oldu!

Blizzard’ın uzun zamandır beklenen FPS oyunu Overwatch dün yayınlandı. Yayınlanmasıyla bazı çevreler oyunu “Team Fortress 2’nin mekaniklerinin iyileştirilmiş hali” diye tanımladı, bazıları bir kaç hero’yu fazlasıyla güçlü bularak hero dengesini beğenmedi, bazıları da oyuna sunucuların doluluğu yüzünden sadece support hero olarak girebildiğinden henüz yorum yapmamayı tercih ederek kendilerini oyuna verdi. Blizzard bu serzenişlere karşı bir önlem alır yakınlarda bir yama yayınlar mı şimdilik bilemiyoruz ama, oyunun ilk zamanlarında çevrimiçi marketinden çok paralar kazanmayı hedeflediği kesin gibi görünüyor.

overwatch-loot-boxes

Blizzard’ın Overwatch’a da getirdiği Hearthstone, Heroes of the Storm, World of Warcraft gibi diğer oyunlarında da uyguladığı oyun içi ödeme sistemine pek yabancı değildik. Bildiğimiz gibi Blizzard tüm oyunlarında olduğu gibi gerçek parayla karakter güçlendirmeye karşı… Oyun dengesini etkilemeyen, karakterlere sadece kozmetik yenilikler sunan eşyaların yanında Overwatch’un çevrimiçi marketinde, maç sonrası çantanıza eklenen ve karakterlere ait ender skin ve özel kozmetik eşyalar barındıran Loot Box’lar, 1.99 dolar’dan satışa çıktı.

No Man’s Sky, olmayan sınırlarını zorlayacak! 

Hello Games tarafından geliştirilen ve 21 Haziran’da yayınlanması planlanan No Man’s Sky, open universe bir oyun olmasıyla E3 2014’ten beri içinde kaybolmak istediğimiz oyunlar arasına girmişti.

Henüz yayınlanmadan video oyun fenomenleri arasına girmeyi başarmış ve oyuncuya belirli algoritmalara bağlı oluşturulan galaksilerde sonsuz bilim-kurgu imkanı sunan No Man’s Sky’da, 18 quadrilyon gezegen olması planlanıyor.

maxresdefault (1)

Sandbox space opera türünde geliştirilen oyunda belirli bir harita olmayacak ve keşifleriniz doğrultusunda oyun haritası ve görseller tamamen algoritmik olarak yaratılacak. Keşfettiğiniz gezegenlerin %5’inde medeniyet, %5’in de hayvanlar tarafından kurulmuş bir ekosistem olmak üzere tahmini olarak  %10’unda hayat olacak. Yeni canlı türü keşifleri ve varolan bir canlı türünü yok edebilecek olmanız gibi kendi doğal döngüsünü barındıracak oyunda, medeniyet ve kolonilerinizi kurma, kazı yapma, gemiler inşa etme, petrol vb. kaynaklar bulma gibi bir çok oyun mekaniği olacak. Oyun, pastel tonlardaki görselleriyle de şimdiden her yaştan oyuncunun kalbini çalarak beklenti listelerine girmeyi başarmış durumda.

2883979-2883822-no_mans_sky_3

Tüm gezegenleri keşfetmeniz ve yukarıda saydıklarımız -gerçek zamanla-  5 Milyar senenizi alacak. Bunu kolaylaştırmak ve oyuncuların oyundan maksimum keyif alması için, Game Informer editörlerinden Jeff Cork 15 Kasım’da yayınlanacak kitabı Limitless Sky: No Man’s Sky Discovery Guide‘i Amazon üzerinden ön satışa sundu.

No Man’s Sky; 21 Haziran’da Amerika, 22 Haziran’da Avrupa ve 24 Haziran’da İngiltere için PS4 ve PC (Windows) platformlarında yayınlanacak. Merakla bekliyoruz!

Rocket League’de cross platform güncellemesi bugün yayınlandı!

Psyonix tarafından geliştirilmiş ve 2015’te yayınlanmış, gelmiş geçmiş en zevkli multiplayer spor oyunu Rocket League, BAFTA Oyun Ödülleri 2016‘da FIFA 16 ve Forza 6 gibi sağlam rakiplerini geride bırakarak En İyi Aile Oyunu, En İyi Spor Oyunu ve En iyi Multiplayer Oyunu dallarında ödüle layık görülmüştü.

rocket-league

PC için Steam, Xbox One ve PS4 platformlarına gelen Rocket League, çıkış yaptığından beri PC ve PS4 kullanıcıları aynı serverlarda, aynı takımlarda oynayabiliyordu. Yeni yayınlanan güncelleme ile Xbox One kullanıcılarının da bu sisteme dahil olması sağlandı.

Square Enix yeni oyunu I am Setsuna için yeni bir trailer yayınladı!

Square Enix’in bugün yaptığı basın açıklamasıyla yeni trailerini yayınladığı ve savaş sistemini geliştirirken efsanevi oyunu Chrono Trigger‘dan esinlenildiğini söylediği JRPG türündeki oyunu I am Setsuna, 19 Temmuz’da PS4 ve PC platformları için yayınlanacak. İşte trailer…

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0