Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 23 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 23 Mayıs

Oyun dünyasında geliştiriciler kısmında neler olup bitiyor, hangi oyunlar oynanıyor, hangileri bekleniyor? Bir solukta okuyacağınız, öne çıkan haberler serisinin bol pazartesi sendromu içeren ilk derlemesi başlıyor!

Watch Dogs’un kötü grafikleri mod desteği ile neredeyse mükemmelleştirildi!

E3 2013’te Ubisoft’un next-gen’in son noktası imalarıyla duyurduğu, fakat çıkışıyla hem grafiksel hem de oynanabilirlik açısından bizi üzmüş Watch Dogs’a mod değneği dokundu.

CfITSVTW4AEbInr

GTA, Fallout New Vegas, Star Wars Battlefront gibi oyunlara yaptığı eşsiz modlarından tanıdığımız Danvsw isimli oyuncu Watch Dogs’a yaptığı son modunda 4K desteği ile ultra gerçekçi görüntüler elde ederek, neredeyse harikalar yarattı! Oyun içi materyallerde uyguladığı gölgelendirme, ışıklandırma ve detay düzenlemelerine aşağıdaki video’dan göz atabilirsiniz.

Buraya tıklayarak, siz de bu Watch Dogs modunu deneyebilirsiniz.

Blizzard, Overwatch için oyun karakterlerinin KOCAMAN heykellerini şehirlerin ortasına dikti!

overwatchhugefiguresOverwatch’un çıkışına 1 gün kala Blizzard, müthiş iştahlandırma tekniklerini kullanarak Los Angeles Hollywood Bulvarı’na, Paris’e ve Kore’de Busan’in ortasına Tracer, Genji ve Pharah‘ın figürlerini yerleştirdi.

Overwatch’un kopyası Chinese Game Expo’da tanıtıldı. Fakat o da ne, çok (ç)alıntı!

Çin’in ünlü oyun fuarında Legend of Titans ismiyle tanıtılan “fazlasıyla” Overwatch’tan esinlenmiş oyun, takım bazlı MOBA FPS’i türünde. Aşağıda tanıtım esnasında çekilen fotoğraflardan da anlayacağınız gibi, oyun karakterleri, karakterlerin görsel tasarımı bile Overwatch karakterlerinin “neredeyse” kopyası.

1-640x319

3-640x298

Overwatch’un Çin’de çıkacak yerel versiyonu sonrası Blizzard hukuk departmanının bu işe el atacağı kesin gibi görünüyor!

MOBA shooter severlere yeni bir free-to-play müjdesi: Energy Heroes geliyor!

Fransız geliştirici DSC Studio 22, Energy Heroes adında sci-fi temalı yeni bir shooter MOBA üzerinde çalıştıklarını ve ücretsiz olarak yayınlayacaklarını duyurdu.

Klasik çevrimiçi MOBA oyun mekanikleri içine üçüncü şahıs bakış açısı (TPS) entegre edilmesiyle geliştirilen oyunda, kendine ait silah, yetenek ve özelliklere sahip 10 farklı oynanabilir kahraman olacak.

1 Haziran’da erken erişime açılacak Energy Heroes ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz oyunun resmi web sitesi bağlantısını takip edebilirsiniz.

Mutlu haftalar!

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0