ESET ile Haftanın İnternet Güvenliği Tavsiyeleri – 18

Oyunlar ve oyuncular için etkili ve en iyi performanslı antivirüs seçimi

ESET ile Haftanın İnternet Güvenliği Tavsiyeleri – 18

Evet, 'daha güvenli' oyun deneyimi mümkün... Daha iyi bir oyun deneyimi için antivirüs programında olması gereken özellikleri bir araya getirdik.

Tüm oyuncuların ortak beklentisi, yüksek performans hedefleyerek edindikleri bilgisayarlarında oyun hesaplarının kötü amaçlı yazılımlar tarafından çalınmasına karşı alınacak tedbirlerin oyun performansına yansımamasıdır. Anti virüs yazılımı oyuncular için can sıkıcı olduğu kadar can kurtarıcı bir öneme de sahiptir. Bu yazımızda, oyun esnasında performansınızı etkilemeden sizi kötü amaçlı yazılımlardan koruyacak doğru antivirüs programı seçimiyle ilgili kısa bir bilgilendirme sunacağız…

İşte, daha iyi bir oyun deneyimi için antivirüs programında olması gereken özellikler:

1 – Otomatik tarama modu:

Oyunun en can alıcı kısmında, belki de bir oyun turnuvasındayken aniden virüs taraması yapmak için izin isteyen bir antivirüs programı büyük ölçüde oyun performansınızı etkileyebilir. Sizi rahatsız etmeden, belirlediğiniz zamanlarda otomatik tarama seçeneği bulunan anti virüs programlarıyla oyununuza yüksek koruma kalkanı içinde devam edebilirsiniz.

skins

2 – Savunma modu:

Gerçek zamanlı tehdit ve saldırılara karşı bilgisayarınızı korumak için antivirüs programınıza her zaman hazır olması için vereceğiniz bir yetkidir. Oyun için gereken Add-On gibi üçüncü parti yazılımları kullanarak sisteminize sızma ve kişisel bilgilerinizi istismar etme niyetindeki kötü amaçlı yazılımları anlık olarak engeller.

3 – Hafif olması, sistemi ağırlaştırmaması:

İdeal olan antivirüs programı, mümkün olduğunca az işlemci kullanan ve ağ kaynaklarını yeni virüs tanısı güncellemeleri için uygun olmayan zamanlarda kullanmayandır. Çevrimiçi oyunlardan yana tercihini yapan oyuncular için oyun esnasında internet kapasitesinin oyun ağlarına odaklanması önemlidir.

4 – Oyun modu:

Yukarıda belirtilen noktaları tek tıklamayla uygulayacağınız antivirüs yazılımlarında mutlaka olması gereken bu mod ile; oyun süresince en yüksek performansı elde eder, rastgele açılan pop-up pencerelerden, virüs taraması ile sisteminizin ağırlaşmasından ve yüksek boyutlu güncellemelerin ağ bağlantınızda yaşatacağı sıkıntılardan kurtulursunuz.

40126e0f2cÖzelleştirilmiş Oyuncu Konfigürasyonu sağlayan ve çok daha iyi bir oyun deneyimi için sistem kaynaklarınızı tüketmeden arka planda çalışan ESET NOD32 Antivirüs ve ESET Smart Security diğer antivirüs yazılımlarının aksine önceliği her zaman son kullanıcıya vermesiyle ve yukarıda saydığımız kriterlere sahip olmasıyla Teknoloji Turu‘nun önerisi.

Daha fazla detay ve ücretsiz deneme şansı için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

ESET Smart Security

ESET NOD32 Antivirus

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0