Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 20 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 20 Mayıs

Gran Turismo Sport, Battleborn DLC'i, Total War: Warhammer, Halo 5 Forge Modu ve Google Play uygulamalarına erken erişim... İşte detaylar...

Gran Turismo Sport’un çıkış tarihi duyuruldu!

Yapımcısı Polyphony Digital tarafından Gran Turismo Sport’un çıkış tarihi Japonya ve Kuzey Amerika için 15 Kasım, İngiltere ve Avrupa için 18 Kasım olarak duyuruldu.

PS4 için özel olarak geliştirilen oyun, Gran Turismo serisinin ilk next-gen uyarlaması olarak adlandırıldı. 4 yeni araba seti ve 137 tane araç eklenen Gran Turismo’nun, Playstation VR’i destekleyecek ilk oyunlardan olacağı da açıklandı. İşte görsel öğelerden yoksun olarak adlandırılan ilk gameplay videosu:

Halo 5 Forge modunun harita yapım editörü Windows 10’a geliyor!

Xbox One için geliştirilmiş Halo 5’in harita yapım editörü Forge, Windows 10 için ücretsiz olarak yayınlanacak. Yapımcıların açıklamasına göre PC oyuncularının Forge kullanırken elde edecekleri bazı avantajlar şu şekilde:

– Klavye ve Mouse desteği: Forge’da klavye ve mouse kullanarak yaptığınız haritaya her zamankinden fazla hakim olacaksınız ve daha özgür bir şekilde tasarlayabileceksiniz.

– Yüksek Çözünürlük: 4K’i de içeren yüksek çözünürlüklerde çalışabileceksiniz.

– Ortak Çalışma: Arkadaşlarınızla beraber ortak harita yapabilecek ve Forge’da yaptıklarınızı Windows 10’da test edebileceksiniz.

– Windows 10’da yapıp Xbox One’da yayınlayacağınız haritaların, tüm Halo 5 oyuncuları tarafından deneyimlenmesini sağlayabileceksiniz.

Halo-5-Guardians-Forge-Update-25-630x354

Halo 5: Guardians Edition’in Xbox One için özel olarak yayınlanmış bir oyun ve Forge’un da Halo 5’e ait bir harita yapım modu olduğunun altını çizer; oyunun PC versiyonunun henüz ufukta gözükmediğini belirtmek isteriz.

Total War: Warhammer’ın ön yüklemesi Steam üzerinde başladı!

Creative Assembly’nin merakla beklenen ve 24 Mayıs’ta yayınlanacak Total War: Warhammer’ın ön yükleme dosyaları, ön siparişle satın alanlar için Steam’de bugün itibariyle indirilebilir durumda. Toplamda 20 GB yer gerektirecek oyunun ön yükleme dosya boyutu 10 GB, bilginize!

Battleborn’a bu ay sonu yeni bir savaşçı geliyor!

Gearbox Software tarafından geliştirilmiş, 2K Games tarafından Overwatch’la benzer zamanlara denk gelmesi yüzünden tahminimizce “yanlış” zamanda yayınlanan Battleborn için 31 Mayıs’ta ücretsiz bir DLC yayınlanacak. Season Pass sahipleri 24 Mayıs itibariyle bu içeriğe sahip olabilecekler.

Ay sonu yayınlanacak yeni içerikle beraber 5 tane yeni karakter ve Alani isminde su ile iyileştirici yeteneğe sahip savaşçı bir hero mücadeleye katılacak.

2k_alani_announce_2-640x360

Ayrıca bu haftasonu Story Mode Episode ve Multiplayer modlarında geçerli olacak Double XP event’ini kaçırmamanızı tavsiye ederiz!

Google I/O 2016’da, Google Play uygulamalarına erken erişim geleceği duyuruldu!

Google’ın her yıl geliştirme araçlarını, frameworklerini ve yeni teknolojilerini duyurduğu Google I/O etkinliği, 18-20 Mayıs tarihleri arasında Palo Alto’da düzenlendi.

googleplayearlyaccess

Bu yıl ki etkinlikte duyurulan, Google Play’e yeni eklenen “Google Play Early Access” özelliği ile open beta’ya açılmış uygulamalara ve bizim odak noktamız olan oyunlara erken erişim sağlayıp; geliştirilmesine katkıda bulunabileceksiniz. Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Oyun dolu bir haftasonu geçirmenizi dileriz! Görüşmek üzere.
Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0