Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 19 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 19 Mayıs

Salt and Sanctuary çok beğenildi! Unravel 2 mi geliyor? Heroes of the Storm yeni ranked sistemiyle boyut atladı! İşte detaylar...

Salt and Sanctuary PC için yayınlandı!

Geminizin alabora olmasıyla sığındığınız ıssız ada da, ebedi bir savaşa dahil olduğunuz Salt and Sanctuary; RPG oyun mekanikleriyle güçlendirilmiş hızlı ve bol kanlı bir 2D aksiyon oyunu. Eleştirmenler tarafından Dark Souls‘un 2D versiyonu olarak tanımlanmış, kendine has yetenek ağacı ve craft sistemine sahip oyunda; oynayış tarzınıza uygun karakterler yaratabiliyor, güçlendirebildiğiniz 600’den fazla silah ve zırhla, çeşitli zorluk seviyeleri ile başedebiliyorsunuz. Oyunun trailer’ini izletmeden bırakmayız.

Ska Studios tarafından geliştirilmiş Salt and Sanctuary, üç gün önce Sony Playstation 4 ve Playstation Vita için yayınlanmış, gerek oyuncular gerek eleştirmenler tarafından övgülerle karşılanmıştı. Metacritic eleştirmenleri oyuna 85/100 puan verirken, yine Metacritic kullanıcıları tarafından girilen skor 8.3/10 olmuştu. Steam üzerinden dün yayınlanan Salt and Sanctuary PC versiyonu da benzer bir etkiye neden oldu. Toplam 237 incelemenin sadece 13 tanesinin olumsuz olması oyunun Steam kullanıcıları tarafından da sevildiğinin işareti… Siz de harika bir combat sistemi deneyimlemek istiyorsanız, Salt and Sanctuary‘e göz atmanızı öneririz.

Unravel 2 geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Electronic Arts, fizik tabanlı platform-bulmaca oyunu olan Unravel‘in yapımcı firması Coldwood Interactive ile sözleşmesini uzattığını kendi sitesinde duyurmuştu.

unravel1

Şubat 2016’da yayınlanan kırmızı yünden yapılmış Yarn adında sevimli bir karakterin yönetildiği Unravel; hikayesi ve atmosferi ile dikkat çekmiş, adeta gerçek hayattan kesitler sunan oyun içine yerleştirilmiş 2.5D fotoğrafları ile övülmüştü.

Henüz EA tarafından bir açıklama gelmemiş olsa da oyunun yapımcıları, Unravel’in devamı bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıkladılar. Hadi bakalım, detaylar belki E3’e yetişir!

Heroes of the Storm’un ranked sistemi yenileniyor!

Blizzard’ın adını kısa sürede duyurmuş ve büyük bir oyuncu kitlesi edinmiş MOBA’sı Heroes of the Storm‘un ranked sıralama sistemi tamamen yenileniyor.

14 Haziran’da, seviye ve lig sistemi eklenecek yeni ranked modu bir güncelleme ile oyuna dahil edilecek.

Oyuncular Tier ve Division sınıflandırmalarına göre farklı seviyelere yerleştirilecek. Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Master ve Grand Master gibi Tier’lara sahip olabileceğimiz yeni ranked sisteminde, Tier derecelerimiz de Gold 1, Silver 4, Platinium 2 gibi Division katmanlarına ayrılacak. Tier ve Division’lar her sezon başında yapılacak 10 yerleştirme maçı ile belirlenecek. Yeterli sayıda maç kazanılınca Division 1’e ve sonra kazanılan yükselme maçı ile yeni Tier’a sahip olabileceğiz. Biraz karışık görünen sistemi açıklayan videoya göz atalım…

Master ya da Grand Master seviyesine ulaştığınızda farklı bir kural sistemine dahil edileceksiniz. Sahip olduğunuz Division’ın artık önemi kalmayacak ve dahil olduğunuz sezonun Master League’inde elde ettiğiniz rütbe puanları ile günlük güncellenen derecelendirmeye gireceksiniz ve sezon bitişiyle çeşitli ödüller kazanabileceksiniz.

Oyuncuları argo dil vb. kullanarak taciz ettiği için diğer oyuncular  tarafından in-game rapor edilmiş oyuncu, “silenced” moda alınarak cezası bitene kadar liglerde yer alamayacak.

Benzer seviyelerde oyun hakimiyetine sahip insanların bir arada oynayabilmesi için oluşturulmuş bu mükemmel sistemi biz de merakla bekliyoruz.

Bu günlük oyun dünyasından haberleri burada sonlandırırken; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı da sevgi dolu dileklerimizle kutluyoruz. Görüşmek üzere!

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0