Twitter Milli Takım ve Fatih Terim ile Çalkalandı

Twitter Milli Takım ve Fatih Terim ile Çalkalandı

İspanya yenilgisinin ardından Türkiye'nin gruptan çıkma şansı mucizelere kalırken sosyal medya Fatih Terim ile çalkalandı.

Milli Takım, 3-0’lık İspanya yenilgisinin ardından gruptan çıkma şansını mucizelere bırakırken maçın ardından sosyal medya adeta çalkalandı.

Fatih Terim, Arda Turan ve Mehmet Topal en çok konuşulan isimler olurken oyuncu ve teknik direktöre tepkiler çok ağır oldu. Ayrıca TRT 1’de yayınlanan maçın spikeri Ersin Düzen de gündemde yer aldı. Maçtaki Arda Turan ve Milli Takım özelindeki konuşmasıyla beğeni toplayan TV spikerine sosyal medyadan övgü yağdı.

Fatih Terim, maçtaki kadro seçimi yüzünden eleştiri oklarının hedefi oldu. Takımdaki futbolcuların çoğunun, kulüp takımlarındaki mevkilerinde oynatılmadığı yönünde eleştiriler sosyal medyada çığ gibi yükseldi. Yenilginin faturalarından biri de Milli Takım’ın deneyimli teknik adamına kesildi adeta.

Öte yandan Arda Turan’la ilgili olarak görüşlerin ikiye ayrıldığı dikkatlerden kaçmadı. Maç ıslıklı protestoya maruz kalan Barselonalı futbolcuya bir kesim destek olurken, diğer kesim performansından dolayı tepkileri hakettiği noktasında birleşti.

Mehmet Topal’ın yenilen gollerde hatalı olduğu, kendi mevkisi olan defansın önü yerine defansın göbeğinde oynatılmasının yanlış olduğu noktasında da tweet’ler ağırlıktaydı.

Türk Milli Takım’ı 2 maç sonunda 0 puan ve -4 averajla dört takımın yer aldığı grupta son sırada yer alıyor. Gruplarda son durum ise şöyle(kaynak UEFA.com):

euro-2016-gruplar

YORUM

Yorumlar 0