Türkler Kariyerlerini Twitter’da Çiziyor

Türkler Kariyerlerini Twitter’da Çiziyor

Twitter, online olarak 19 Mayıs'ta #İsBulmaFuarı adlı bir projenin startını veriyor. İşverenlerle iş arayanlar internet üzerinden buluşacak...

Twitter’ın online olarak yarın (19 Mayıs) başlatacağı #İsBulmaFuarı için heyecan artarken . işverenlerle iş arayanların internet üzerinden buluşmalarını sağlayacak olan etkinliğe ilgi büyük. Çok sayıda şirket fuar için kaydolurken Twitter’ın Avrupa çapında yaklaşık olarak 12 bin kullanıcı ile gerçekleştirdiği geniş çaplı ankette Türklerin de iş alışkanlıklarına ilişkin önemli veriler elde edildi.

Araştırmaya göre Türk kullanıcıların %23’ü Twitter’ı profesyonel ve kariyerleriyle bağlantılı amaçlar için kullanıyorlar. Ürünlere, sektörlere, markalara ve rakiplere ilişkin iş dünyalarıyla ilgili bilgilere Twitter üzerinden ulaştıklarını belirtenlerin oranı % 87’ye ulaşıyor. Gelecekte çıkabilecek iş olanaklarından faydalanmak için bir şirketi Twitter’da takip etmeye başlayanların oranı ise %20’lere çıkıyor.

Twitter üzerinde şirketinizin hesabı varsa çok yakından takip edildiğinizi unutmayın. Kullanıcıların % 61’i; bir kurum hakkında fikir sahibi olmak için o şirket hakkında Twitter üzerinde ne tür yorumlar yapıldığına bakıyor. Ayrıca işverenlerinin veya gelecekteki müdürlerinin Twitter’da profilleri olmalarını bekleyenlerin oranı da %51’e çıkıyor.

Fuar için kayıtlar sürüyor

Twitter’ın Avrupa çapında yarın başlatacağı etkinliğin Türkiye özelinde hashtag’i #İşBulmaFuarı olacak. Uluslararası alanda ise #JobFair hashtag’i kullanılacak. Şirketlerin ayrıca #Pazarlama, #Üretim, #Finans gibi sektörler özelinde veya #İstanbul, #Ankara, #Bursa veya #Trabzon hashtagleri koymaları da dikkatlerin çekilmesini sağlayacak.

Daha fazla bilgi için şirketlerin kaydolması gerekiyor. Kayıtın ardından size özel bir bilgilendirme paketi alacak ve Twitter’ı iş bulma alanı olarak kullanmanın en incelikli yollarını öğrenmek amacıyla bir eğitim seansına katılabileceksiniz.

Twitter tabii ki iş arayanlar için de çok önemli platform. Bu nedenle siz de iş arıyorsanız iş tecrübenizi 140 karaktere kadar anlatarak kendinizi potansiyel işvereninize gösterebilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0