Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 18 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 18 Mayıs

Homefront: The Revolution inceleme puanları, Terraria'nın 5. senesi, Operation Dust Line ile gelen muhteşem ekipmanlar ve Dota 2 2016 Dünya Şampiyonası. İşte detaylar...

Terraria, 5. yılını yeni bir içerikle taçlandırıyor!

Terraria, 2011 yılında henüz yayınlanmadan tarafımızdan Minecraft’ın 2D versiyonu olarak tanımlanmış ve nes konsolundan fırlamış bir oyun gibi görünmesiyle hepimizi heyecanlandırmıştı. Steam’de satılmaya başladığı İlk gün 50 binden fazla kopya satmıştı ve Portal 2’nin yanına, ikinci sıraya oturmuştu.

terrariaconfigurewire

İçimizdeki mimarı ve madenciyi ortaya çıkartırken, gün dönümleri ve meteor patlamalarıyla bizi koşuşturan ve 5 yıl boyunca bir kaç güncelleme ile içeriği zenginleşen Terraria’nın 22 Mayıs’ta yayınlanacak mekanik ve elektronik sistemlere ağırlık verilen yeni içeriği ile içimizdeki elektronikçiyi de logic sistemi bol bol kullanarak uyandıracağız. Terraria 1.3.1 Update detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ubisoft, Rainbow Six Siege’in yeni Navy SEAL operatörlerini tanıtan bir video yayınladı!

Ubisoft’un Rainbow Six Siege için yayınladığı ikinci major güncellemesi olan Operation Dust Line ile oyuna orta doğu teması ve iki Navy SEAL operatörü eklenmişti. Savaş esnasında kritik noktalara kamera yapıştırabilme ve silaha monte edilmiş kalkan kullanabilme özelliğine sahip Valkyrie ve Blackbeard adındaki bu operatörlerle ilgili Ubisoft’un yayınladığı video, taktiksel ekipmanların oyuncuya nasıl avantajlar sağlayacağını da açıklamış oldu. İzleyelim…

Homefront: The Revolution inceleme puanları yavaş yavaş geliyor! Fakat o da ne?!

E3 2014’te tanıtıldığından beri üç yapımcı firma değiştiren, serinin ikinci oyunu Homefront: The Revolution dün yayınlanmıştı. Konu olarak birinci oyunun devamı olsa da, open world oluşu ile beraber oynanış tarzının ve mekaniklerinin de değiştiği, grafiklerin üzerinde uğraşılmamış derecede berbat olduğu yankılarına betasında şahit olmuştuk.

revolutionMetro2033, Metro Last Night, Killer is Dead gibi oyunların da geliştiricisi Deep Silver tarafından geliştirilen oyun, 2016’nın merakla beklenen oyunları arasında olsa da ilk inceleme sonuçlarında verilen puanların ortalama 55’i gösteriyor olması oyunun betadan bu yana pek gelişim göstermediğinin de işareti gibi. İşte ilk inceleme puanları:

Eurogamer Italy: 80
Multiplayer.it: 72
The Games Machine: 70
M3: 70
Everyeye.it: 65
Gamewatcher: 65
Eurogamer Poland: 60
Gamesradar+: 60
Video Gamer:60
Polygon: 60
WCCFtech: 56
IGN:50
We Got This Covered: 40
Hardcore Gamer: 40
The Jimquisiton:10

Dota 2: 2016 Battle Pass detayları belli oldu!

Valve, bu yıl Seattle’da gerçekleştirilecek Dota 2 Dünya Şampiyonası The International‘a bir çok yenilik getirdi. Öne çıkan yenilikler ise şöyle:

– Önceki yıllarda, Compendium adında bir sanal kitapçık satın alarak turnuvaları izleyebiliyor, oyun içi deneyim puanlarımızı arttırıyor ve ödül havuzuna katkı sağlıyorduk. Bu sene benzer işlem The International Battle Pass satın alınarak yapılacak.

– Battle Pass satın alan deneyimli oyuncular ranked maç puanlarını (MMR) sezonluk derecelendirme sistemi ile yeniden kalibre etme şansı bulurken, deneyimsiz Dota 2 oyuncuları da haftalık turnuvalar, yeni eklenen oyun içi görevlerle deneyim kazanacaklar.

Şimdiden ödül havuzunda 4 Milyon $’dan fazla toplanmış Dota 2 2016 Dünya Şampiyonası 8-13 Ağustos tarihleri arasında, KeyArena Seattle’da yapılacak.

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0