Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 17 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 17 Mayıs

Call of Cthulhu efsanesinin yeni video oyunu uyarlaması, Eve: Valkyrie'nin VR desteği, Ubisoft'un 2017 planları ve bu hafta yayınlanacak oyunların sıralı tam listesi... O zaman dans!

Cthulhu Efsanesi yeni bir video oyun ile Pc ve konsollarda uyanıyor: Ph’nglui mglw’nafh cthulhu r’lyeh wagh’nagl fhtagn*!

H. P. Lovecraft’ın edebiyat tarihinde bir mitos haline gelen efsanesi Cthulhu, 2017’de PC ve konsollara çıkacak yeni bir Call of Cthulhu oyununda kabuslarımızı süsleyecek!

1920’li yılların Boston’unda geçen Call of Cthulhu‘da cinayetleri aydınlatmak için Edward Pierce isminde savaş gazisi bir dedektifi oynayacağız. Sarah Hawkins’in Darkwater Adası’nda gizemli ölümünü araştırırken, sırların gizli kalması için başka bir dünyadan uğursuz varlıkların uyanacağını ve olayların gelişeceğini hepimiz tahmin edebiliyoruz, değil mi?! Çünkü, Ph’nglui mglw’nafh cthulhu r’lyeh wagh’nagl fhtagn!

Chaosium‘un Call of Cthulhu RPG’sinin resmi video oyunu uyarlaması olan oyun Cyanide Studio tarafından geliştirilecek ve Focus Home Interactive tarafından 2017 yılında PS4, Xbox One ve PC platformları için yayınlanacak.

*: Ölü Cthulhu R’lyeh’deki evinde düş görerek bekliyor.

Eve Online’ın yeni DLC’si Eve: Valkyrie VR desteği verecek!

Eve: Valkyrie; Oculus Rift, HTC Vive ve (çıktığında) Playstation VR platformları için kullanılabilir hale getiriliyor. Oyunun baş tasarımcısı Andrew Willians, gerçeğe yakın görüntü kalitesi sunan bu tarz ürünlerin piyasaya çıkmasıyla beraber, bilim kurgu filmlerindeki eşsiz savaş sahnelerinin hissettirdiklerini oyuncularına hissettirmek ve yaşatmak için Eve: Valkyrie’i VR platformlarına uyumlu hale getireceklerini iletti.

Valkyrie

Oyun aksesuarlarına ilginin arttığı bu dönemde, özellikle open world imkanı sunan oyunlarda bu teknolojiyi görmek ve oyun atmosferinin içine yerleşip virtual reality’i yakalamak çok zevkli olabilir. Detayları ilgiyle takip ediyor olacağız.

Bütçelere ayar çekin! Steam’in Summer Sale tarihleri sızdı!

steamRusya’nın Facebook benzeri bir sosyal ağı olan VK’in Steam sayfası sorumlusu Vyacheslav Konchits (aka MrFreemanBBQ), Reddit’te Steam yaz indirimlerinin başlangıç ve bitiş tarihlerini içeren bir ekran görüntüsü paylaştı.

2015 yılında Steam Yaz İndirimleri tarih aralığını da sızdıran kullanıcının paylaşımında, Steam Summer Sale 2016 için başlangıç 23 Haziran ve bitiş olarak 4 Temmuz tarihleri işaret ediliyor.

İşCep Uygulaması, World of Warcraft oyuncularına çift kişilik sinema bileti veriyor!

İş Bankası’nın World of Warcraft oyucularına özel: “Bırakın artık raid’i, gidin film izleyin!” temalı kampanyası 16-29 Mayıs tarihleri arasında işCep uygulamasından referans kodu alan ve bu kodu Stormshield ve Warspear şehirlerinde bulunan işCep karakterlerine ileten tüm WoW oyuncuları için geçerli. 3 ay boyunca geçerli olacak hediye biletler, Cinemaximum da herhangi bir vizyon filmini izlemek için kullanılabilir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ubisoft 2017 takvimini açıkladı!

ubisoft

Ünlü oyun geliştirici ve yayıncısı Ubisoft, 2016 mali takvimin bitişiyle 2017 planlarını açıkladı.

2017 yılında; Watch Dogs 2, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, South Park: The Fractured but Whole ve For Honor oyunlarına ek olarak bir de yeni bir AAA yapımı finansal planlarına alan Ubisoft’un detayları E3 2016’da açıklaması bekleniyor.

17 Mayıs – 20 Mayıs 2016 arası çıkacak ve üzerine atıp tutuyor olacağımız oyunlar: 

17 Mayıs

Homefront: The Revolution (PC, PS4, Xbox One)
Shadow of the Beast (PS4)
Shadwen (PC, PS4, Xbox One)
Valkyria Chronicles Remastered (PS4)
Rugby League Live 3 (PlayStation 3, PS4)
Wild Arms 3 (PS2 Classic for PS4)
Space Pirates and Zombies 2 (PC)
Letter Quest Remastered (PS4, Vita)
Life Goes On: Done to Death (PC, PS4)
My Night Job (PS4)
Perfect Universe (PS4)
Soft Body (Mac, PC, PS4)
VEV: Viva Ex Vivo (PS4)

19 Mayıs

Fallout 4: Far Harbor (PC, PS4, Xbox One) – Season Pass sahiplerine
Chompy Chomp Chomp Party (Wii U)

20 Mayıs

Homefront: The Revolution (PC, PS4, Xbox One) [EU]
Fire Emblem Fates: Conquest (3DS) [EU]
Fire Emblem Fates: Birthright (3DS) [EU]
Fire Emblem Fates: Special Edition (3DS) [EU]
Cubikolor (PC, PS4, Xbox One)

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0