Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 16 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 16 Mayıs

Assassin's Creed "the movie", World of Warcraft: Legion, Overwatch betasının büyük başarısı ve Blizzard'ın aldığı önlemler, Star Trek Online'ın konsollara gelişi ve Tencent'dan yeni oyun konsolu!

Assassin’s Creed film trailer’i yayınlandı!

X-Men serisinden tanıdığımız Michael Fassbender’in başrol oyunculuğunu yaptığı Assassin’s Creed video oyununun, halen çekimleri sürmekte olan sinema filmi için ilk trailer yayınlandı.

Assassin’s Creed 2 öncesi hikayeyi anlatan ve Fassbender’in Callum Lynch rolüyle karşımıza çıkacağı film 21 Aralık’ta vizyona girecek. Fragman müziği için Ubisoft‘un derin kahkahalarını duyar gibiyiz. Yapmayın böyle şeyler!

World of Warcraft: Legion beta’sı başladı!

Çıkış tarihi 30 Ağustos olarak belirlenmiş, Blizzard Entertaintment’ın efsane oyunu World of Warcraft‘ın yeni eklenti paketi Legion görücüye çıktı.

Her yeni içerikte bizlere sundukları dungeon, raid ve world bosslarının yanında, yeni gelen kahraman Demon Hunter sınıfı ve neredeyse tüm diğer sınıf mekaniklerindeki değişiklikler; bir çok büyü ve yeteneğin oyundan çıkartılması, yeni artifact sistemi ile ilgili haberler World of Warcraft’ın pandalara küskün eski müdavimlerini Azeroth’a geri döndürecek gibi duruyor. Blizzard tarafından sevindirici haberler gelirken, World of Warcraft: Legion deneyimlerimizi yakında detaylarıyla paylaşacağız.

Overwatch, Blizzard’i sevindirdi!

Geçtiğimiz hafta Overwatch open beta’sının başlaması ve çok talep gördüğü için uzatılmasına haberlerimizde yer vermiştik. Görünen o ki, beta’nın uzatılmasının 9.7 milyon oyuncu tarafından oynanılması gibi haklı bir nedeni varmış!

Blizzard Entertaintment‘ın takım tabanlı FPS oyunu Overwatch, gerek karakterlerinin hikayesi; gerek oyun dinamikleri ve gerekse yumuşak grafikleri açısından tüm FPS severlerin bir an da odak noktası oldu. Open beta’ya açılmasıyla Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarında 9.7 milyon oyuncuya ulaşan Overwatch; kişi başına düşen ortalama 8 saat oynama süresi ve yapılan 34 milyon maç ile Blizzard’ın en fazla ilgi gören beta’sı olmuş durumda. (Diğer bir tarafta Borderlands‘ın yapımcısı 2K tarafından geliştirilen, yine bir 2016 FPS’i olan Battleborn‘un Nisan başında başlayan betası 2 milyon oyuncuya ulaşabilmişti.)

24 Mayıs tarihinde PC, Xbox One ve PS4 platformları için çıkacak oyunla ilgili bir güzel haber de Battle.net forumlarında görevli Lylirra aracılığıyla, yapımcılardan geldi. Kalıcı BAN! Blizzard’ın, diğer oyunlarında cheat sistemi kullanan oyunculara karşı uyguladığı üç uzaklaştırma ve sonrasında tekrarlanırsa kalıcı ban sisteminin Overwatch için geçerli olmadığını aktaran Lylirra; bot, hile ve başka yöntemlerle diğer oyunculara karşı haksız avantaj sağlayan tüm oyuncuların oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılacağını iletti.

Diğer oyunlarında yaptığının aksine, Blizzard’ın Overwatch’da hile kullanımına karşı geçici ban gibi yarım önlemler almaması Overwatch’u, “Blizzard tarafından yapılmış ve asla vazgeçemeyeceğimiz oyunlar” sıralamasında üstlere çıkartırken, oyun dünyası için de olumlu bir adım olarak nitelendiriliyor.

Not: Overwatch’u “24 Mayıs gelene kadar ne yapacağım?!” diye düşünerek bekleyen fanlarındansanız, Blizzard’ın dün yayınladığı ve içinde oyunla ilgili bol miktarda video, bilgi ve son haberler bulunan fansitesini ziyaret edebilirsiniz.

Star Trek Online konsola geliyor!

İnsanoğlu’nun henüz keşfetmediği yerlerde yeni uygarlıklar ve yaşam kalıntıları aramak… İlginç dünyalar keşfetmek, Ay’ın etrafında tur atmak, mükemmel modellenmiş yıldızgemilerini incelemek ve Borg teknolojileriyle modifiye etmek… Hem de hepsini müthiş bilim kurgu serisi Star Trek’in hikayesiyle bir bütün halde yapmak!  Tüm bu saydıklarımız F2P MMORPG türünde bir oyun olan Star Trek Online’in 6 yıldır PC platformunda oyuncularına sunduklarından…

startrekkonsol

ArcGames tarafından geliştirilen Star Trek Online, 2016 yılının son çeyrekliğinde Playstation 4 ve Xbox One konsollarında oynanabilir olacak. ArcGames’in belirttiğine göre; oyunun konsola geçişini sorunsuz kılmak ve yeni konsol oyuncularına yüksek kalitede Star Trek deneyimi sunmak için bazı ek yükseltmelere gidildi. Yüksek yatırımla oyun motoru yenilendi ve oyunun görsel kalitesini arttırmak için modern ışıklandırma teknolojileri kullanıldı. “En zor görevimiz; neredeyse bir klavye boyunca tuş kombinasyonunu kapsayan Star Trek Online’ı, 12 tuşlu bir kontrol cihazına sığdırmaktı.” diye belirten geliştiriciler, 6 yıldır kendilerini yalnız bırakmayan oyuncular için -tüm bu yenilikleri kapsayan- yeni bir versiyonun yaklaşık 2017 sonlarında PC için yayınlanacağı müjdesini de verdi.

Riot Games’in sahibi Tencent’dan yeni oyun konsolu geliyor!

League of Legends’in yapımcısı Riot Games’in de sahibi olan Çin menşeili firma Tencent, oyun indirebilen ve yayın yapabilen yeni konsolu Tencent Game Platform (TGP)’u CES Asia’da duyurdu.

Görsel: Allchinatech.com

Görsel: Allchinatech.com

6. Nesil Intel core işlemci ile çalışan ve Microsoft 10 işletim sistemli kullanıcı arayüzüne sahip konsolun, oyuncuların oyun dosyalarını indirebilecekleri ve oynadıkları oyunu yayınlayabilecekleri “TGP Box Mode”u olacak. League of Legends, FIFA Online 3, NBA 2K Online, Monster Hunter Online, ve Need for Speed: Hot Pursuit Tournament gibi oyunların oynanabileceği konsolda, Tencent firması ile Asya pazarında oyunlarını pazarlamak için işbirliği yapan diğer geliştirici firmaların oyunları da olacak. Detayları yakında paylaşıyor olacağız.

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0