Blizzard Overwatch Piyasaya Çıkmadan Hile Önlemlerini Alıyor

Blizzard Overwatch Piyasaya Çıkmadan Hile Önlemlerini Alıyor

Blizzard, geçtiğimiz hafta açık beta süreci başlatılan FPS oyunu Overwatch için daha oyun piyasaya çıkmadan hile yapanlara karşı önlemlerini alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda açık beta sürecine giren Blizzard’ın yeni shooter oyunu Overwatch bu süreçte 9.7 milyon kullanıcı tarafından oynandı. Bu sayı Blizzard tarihine bir rekor olarak geçti. Oyunun açık beta sürecindeki bu istatistikler her ne kadar iyi olsa da henüz bu süreçte patlak vermiş bir sorun var: Hile

Kullanıcıların açık beta sürecinde en çok şikayet ettikleri noktalardan biri her fps oyununda olduğu gibi klasik wall hack, auto lock gibi hilelerin kullanımı olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Blizzard bu şikayetlere yönelik batle.net forum sayfasından bir açıklamada bulundu. Forumdaki topluluk yöneticisinden gelen açıklamada Blizzard’ın tüm oyunlarında hile sorununu çok ciddiye aldıklarını ve buna yönelik önlemlerinin yanında sert yaptırımlar olacağını belirtiliyor.

Eğer bir kullanıcının herhangi bir hile, bot ya da üçüncü parti yazılım kullandığı tespit edilirse oyundan tamamen uzaklaştırılacağını belirten Blizzard, bu tarz bir ahlaksızlığın platformundaki hiçbir oyun için kabul edilemeyeceğini dolayısıyla kullanıcının battle.net hesabının tamamen kapatılmasının bile söz konusu olduğunun altını çiziyor. Bu gibi sorunların kendileri için yeni olmadığını belirten firma Overwatch’ın piyasaya sürülmesine kadar her türlü önlemi alacaklarını ve kullanıcıların oyun deneyimini olumsuz etkileyecek herhangi bir olaya sebep vermeyeceklerini belirtiyor.

Blizzard’ın multiplayer FPS oyunu Overwatch 24 Mayıs’ta tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir hale gelecek.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0