Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 12 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 12 Mayıs

Electronic Arts'in Battlefront 2 ve Titanfall 2 ile ilgili açıklamaları, Civilization VI ön bilgilendirmesi, Mass Effect: Andromeda heyecanlanması ve yine Battlefield 1... Başlıyoruz!

Electronic Arts’dan bomba gibi açıklamalar arka arkaya geliyor!

Battlefield 1‘i duyurmasının ardından, Battlefront 2 ve Titanfall 2 ile ilgili açıklamalar yapan EA bu seneye damga vuracağa benziyor!

Respawn Entertaintment tarafından geliştirilen ve büyük ilgiyle karşılanan Titanfall serisinin ikinci oyunu için, 2016  Ekim-Aralık arası bir tarih belirlendi. PC, Xbox One ve PS4 platformları için yayınlanacak Titanfall 2‘nin dünya galası 12 Haziran’da yapılacak. Yeni oyunun, Titanfall gibi çabuk tüketilen bir içeriğe sahip olup olmayacağı ise merak konusu. Umarız EA daha doyurucu, rutine bağlamayan bir içerikle bizleri memnun eder.

2015’te çıkan, orjinal Star Wars üçlemesi ve Battle of Jakku gibi  oyuncuya kısıtlı içeriklerle sunulan Battlefront’un ardından Electronic Arts’ın finans başkanı Blake Jorgensen 11 Mayıs’ta yaptığı açıklamayla oyuncuya “daha büyük ve daha iyi bir dünya” sunacaklarını ve Battlefront 2‘nin serinin yeni filmini de içereceğini söyledi.

Büyük değişime uğramış Civilization VI duyuruldu!

Fraxis, uzun soluklu 4x serisinin bir sonraki oyunu Civilization VI’yı duyurdu. Oyunun tasarımcısı Ed Beach, serinin yeni oyunu Civilization VI ile gurur duyduklarını açıklarken, Civilization V’te yaşanan gameplay tekdüzeliğinin değiştirildiğini “Kendi ayakları üzerinde durabilen oyuncular istiyoruz.” sözleriyle belirtti.

Bir kaç değişikliği sıralayacak olursak:

  • Geniş imparatorluklar: Serinin önceki oyunlarından farklı olarak daha geniş bir haritaya uygarlığınızı kurabilecek, her şehir arazisinde farklı inşalar yapabileceksiniz.
  • Aktif Araştırmalar: Keşif ortamınızı geliştirmek, yeni kültürleri keşfetmek için birimleri kullanmak uygarlığınızın tarih boyunca daha hızlı ilerlemesini sağlayacak.
  • Dinamik Diplomasi: Oyun süresince diğer medeniyetlerle olan etkileşiminize göre ittifak ya da işbirlikleri kurabileceksiniz. Tamamen oyun dinamiğinize göre başta savaştığınız bir medeniyet sonradan dost bir uygarlığa dönüşebilecek.
  • Zenginleştirilmiş Multiplayer: Geleneksel multiplayer modlarına ek olarak arkadaşlarınızla, rekabet ya da işbirliği modları içeren tek oturumluk maceralar yaşayabileceksiniz ve tahminimizce oyun süreleri kısa tutulacak.
civ6gorsel

Görsel: Civilization VI

Yukarıda saydığımız gibi, stratejik çeşitlilik ve yeni ilerleme katılan Civilization VI’nın, görsellerinde kullanılan farklı renk paletleriyle neredeyse mobil oyunlara benzediğini de not düşelim. Çıkış tarihi 21 Ekim 2016 olarak belirlenen oyunun Steam üzerinden satış fiyatının da 199 TL olacağı söylentiler arasında.

Mass Effect: Andromeda 2017 başında yayınlanacak!

Samanyolu’nun 2,5 Milyon yıl uzaklığında, Andromeda’da geçecek oyunun çıkış tarihi Bioware tarafından (2017 yılının ilk çeyreği olarak) doğrulandı.

E3 2015‘te yayınlanan Ghost Riders in the Sky eşliğindeki tanıtım videosuyla tüylerimizi ürperten ve bizi derin bir bekleyişe sokan Mass Effect: Andromeda, serinin hikaye bazında devam oyunu olarak gözükse de, yepyeni bir evrende yeni galaksilere yapılacak keşifler ile orjinal üçlemenin haricinde bambaşka ırklarla tanışacağımızın ve kendimizi farklı bir hikayenin içinde bulacağımızın da göstergesi. Detaylar, 12 Haziran’da yapılacak EA Play basın konferansında açıklanacak. Bekliyor olacağız!

Günün öne çıkan oyun haberlerini burada noktalarken, sizleri Grand Theft Auto V içinde J57F tarafından yeniden yapılmış Battlefield 1 trailer‘i ile başbaşa bırakalım… 

Görüşmek üzere.

Yazar: Beril Koç

 

YORUM

Yorumlar 0