Mac mini 2016 Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

Sürprizlere hazır mısınız?

Mac mini 2016 Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Mac mini 2016 özellikleri nasıl olacak, satış tarihi ve fiyatı konusunda emareler neler? İşte Türkiye'deki ilk detaylı analiz...

 

Yeni Mac mini bu yıl gelecek! Peki kendine has bir kullanıcı kesimi tarafından merakla beklenen yeni Mac mini 2016 özellikleri nasıl olacak, satış tarihi ve fiyatı konusunda emareler neler? İşte bu sorulara yanıtlar geliyor…

Apple, henüz sonraki Mac mini hakkında bir bilgi paylaşmış değil, çok fazla sızıntı bilgi de yok, ancak yakında güncelleneceği kesin. teknoloji dünyasında söz konusu bilgisayarın olası özellikleri hakkında ise oluşmuş ortak kanılar mevcut.

mac-mini

Apple, en son Mac mini modelini 16 Ekim 2014 tarihinde tanıtmıştı. Bu sene de Ekim ayında duyurulması kuvvetle muhtemel. Çünkü eylül ayında iPhone 7 lansmanı gerçekleşecek ve Apple’ın bir ritüel olarak en güncel akıllı telefonuna odaklanılmasını isteyeceği de kesin.

Ekim ayında tanıtılacak Apple Mac mini 2016, hangi donanım ve tasarım argümanları ile gelir?

mac-mini-2014Donanım

Yeni Mac mini’nin giriş seviyesi modelinde 8 GB RAM bekleniyor. Şua nda standart olarak sadece 4 GB sunuluyor. Skylake işlemciler ise yüzde 99 oranında yeni modellerde yer alacak. 256 GB SSD artık yerini 500 GB ve 1 TB’a bırakabilir.

TeknolojiTuru farkıyla Mac mini 2014 incelemesi için buraya tıklayınız.

Tasarım

Yeni bir tasarımın gelme olasılığı çok yüksek. Daha ince ve küçük olabilir, açıkçası bir CD sürücüsüne sahip olacağı düşünülmüyor. 1 kg civarında bir ağırlığa sahip olacağı da beklentiler arasında.

Fiyat beklentileri:

Apple Mac mini şu anda 1949 TL, 2699 TL ve 3899 TL fiyat etiketleri (Mayıs 2016) ile satışta. Yeni modelde giriş seviyesinde 500 TL kadar bir artış sürpriz olmaz. 2500 TL fiyatla satışa sunulabilir 2016 Mac mini.

Apple’ın fiyatı düşürmesi umuluyor ama beklenmiyor. Unutmayın bir Mac mini satın aldığınızda ekran, klavye ve mouse da gerekiyor.

Güncel Mac mini hakkında daha fazla detay için Apple anasayfasına göz atabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0