Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 10 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 10 Mayıs

Infinity Ward'a sosyal medya darbesi, Super Mario'nun Minecraft çıkartması, efsane oyun The Legend of Zelda ve tüm hafta dikkat kesileceğimiz oyunlar... Başlayalım!

Electronic Arts’a, Call of Duty: Infinite Warfare yüzünden tepki üzerine tepki yağıyor!

Call of Duty: Infinite Warfare’in 8 gün önce yayınlanmış oyun tanıtım videosundan geçen hafta söz etmiştik. Youtube üzerinde 1 hafta içinde başarılı bir şekilde 13 milyondan fazla gösterime ulaşmış olan trailer, aldığı 1 milyondan fazla dislike ile de Youtube’un en beğenilmeyenleri arasına 7. sıradan girmiş durumda.

youtubeinfinitewarfare

Call of Duty: Infinity Warfare’in uzay çağında geçiyor olması ve içinde Call of Duty: Ghost’tan esinlenilmiş oyun mekaniklerinin bulunması, yapımcı firma Infinity Ward’ı şu sıralar eleştiri oklarının hedefi yaptı. Beğenilmeme sayısından da anlayacağımız gibi oyunun fanları, Infinity Ward’ın COD serisinin devamında gelecek zaman temalarının işlenmesine karşı olduklarını ve yapımcının bu yöneliminden vazgeçmesi gerektiğini bu tarz sosyal medya kampanyaları ile duyurmaya çalışıyorlar.

Minecraft Wii U versiyonuna Super Mario eklenti paketi geliyor!

Nintendo’nun, Mojang ve Minecraft ile ortak yürüttüğü çalışmalar ortaya, Super Mario temalı bir Minecraft eklenti paketi çıkarttı. Oyuncular 17 Mayıs itibariyle Mario, Luigi, Princess Peach, Bowser ve Wario skinlerine, Super Mario temalı müzik ve eşya görsellerine ücretsiz olarak erişebilecekler. Yayınlanmış trailer’a dilerseniz göz atalım:

Güncellemeyle, 40 yeni skin ve 15 yeni müzik eklenen oyunda oyuncular, zombiler ve creeper’ların yanında yeni eklenen Hammer Bros. ve Dry Bones ile de savaşıp alanlarının güvende kalmasını sağlayacaklar. Eskinin tadını vermeyecek diye düşünüyor olsak da, Minecraft bağımlısı genç nesilin Super Mario ile tanışacak olması sevindirici. Hazır eskiye dönmüş, çocukluğumuzu hatırlamışken;

The Legend of Zelda’nın yeni oyunu, Wii U ve Nintendo’nun yeni  nesil konsolu NX’e gelebilir!

2016 yılında National Museum of Play tarafından “Hall of Fame” köşesine alınarak onurlandırılan efsane oyun Legend of Zelda, Famicom Disk System tarafından 1986 yılında Nintendo için geliştirilmiş ve Gameboy, Nintendo DS, Nes, Snes ve Nintendo Wii gibi çeşitli platformlar için de yayınladığı sürümlerle tüm dünyada 73.6 milyondan fazla kopya satarak en çok satanlar arasına girmiştir.

Zelda, oyunun baş kahramanı Link’in, Prenses Zelda’yı kötü karakter Gan0n’dan kurtarma çabası üzerine kuruludur. Her bölüm sonu bir şatoya girilir, şatonun canavarı yok edilir ve Zelda’nın kurtulması için gereken sekiz parçadan biri toplanır. Adventure-RPG türündeki Legend of Zelda kendine özgü atmosferi ve müzikleriyle çocukluğumuzun, belki de hem şirin hem de sonuyla hüzünlü olan anıları arasında kalacaktır. E3 2016’da yapılacak “Hall of Fame” partisinde ne tür yenilikler sunulacağını şimdilik biz de merakla bekliyoruz.

Merak edenler için, bu sene 15 adayın bulunduğu “Hall of Fame” köşesine, The Legend of Zelda haricinde Grand Theft Auto III, Oregon Trail, The Sims, Sonic the Hedgehog, ve Space Invaders da eklendi.

Haftaya damga vuracak ve hakkında bol bol konuşacağımız oyunlar: 

9 Mayıs Pazartesi

  • Stellaris — PC

10 Mayıs Salı

  • Uncharted 4: A Thief’s End — PS4
  • Battle Worlds Kronos — PS4, Xbox One

13 Mayıs Cuma

  • DOOM — PS4, Xbox One, PC
  • Disney Art Academy — 3DS
  • Grand Prix Rock ‘N Racing— Xbox One Digital

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0