Oyun Bilgisayarı Devi Razer Akıllı Telefon Geliştirebilir

Oyun Bilgisayarı Devi Razer Akıllı Telefon Geliştirebilir

Oyun bilgisayarı ekipmanları ile tanınan popüler marka Razer, bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. İşte konuya ilişkin detaylar...

Daha önce giyilebilir cihazlar geliştiren ve zaman zaman da akıllı telefon üretebileceği yönünde spekülasyonların gündeme yansıdığı Razer’ın kurucusu, aynı zamanda CEO’su Ming-Liang Tan tarafından gönderilen bir tweet, şirketin akıllı telefon üreteceği yönündeki ihtimaller konusundaki ilk somut işaret durumunda.

Tan, kendi Twitter hesabı üzerinden gönderdiği tweet’te bir açık iş pozisyonundan bahsediyor ve aranılan nitelikleri de şöyle sıralıyor;

  • Lisans diploması
  • Yeni nesil telefonlar, tablet ve mobil cihazlar konusunda deneyimli
  • ARM sistemleri ve donanım konusunda uzman

Elbette bu liana bakılarak Razer’ın doğrudan bir akıllı telefon ya da tablet geliştirmeyi planladığı düşünülmüyor, ancak spekülasyonların iyiden iyiye artmasına neden olduğu da açık. Razer açısından akıllı cihazların yoğun bir odak noktası halini aldığı görülüyor.

razer-logo

Bilgisayar ekipmanları markası, Razer Nabu, Razer Nabu X adındaki sporcu bandı ve Nabu Watch adlı akıllı saat olmak üzere üç farklı giyilebilir teknoloji ürününe sahip. Devamında bir Razer akıllı telefon gelir mi bu sorunun yanıtını kısa süre içinde göreceğiz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Razer hakkında:

Razer, 1998 yılında Min-Liang Tan ve Robert Krakoff tarafından Birleşik Devletler’de kuruldu. Razer’in kurulma amacı bilgisayar oyuncuları için yüksek kalitede ekipmanlar üretmektir. (Vikipedi)

YORUM

Yorumlar 0