Gamepad ve Klavyeleri Kuşanın, Battlefield 1 Geliyor!

Gamepad ve Klavyeleri Kuşanın, Battlefield 1 Geliyor!

Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 1 ile ilgili detaylar açıklandı. Hepsi heyecan verici!

Electronic Arts dün gerçekleştirdiği dünya galasında, tahminlerimizi doğrulayacak bir şekilde Battlefield serisinin, merakla beklenen sıradaki oyununun 1. Dünya Savaşı‘nda geçeceğini açıkladı. Battlefield 1 ismiyle 21 Ekim 2016’da PC, PS4, XBox One için yayınlanacak oyun alternatif bir tarih üzerine kurulacak.

İşte at, kılıç, zeplin, uçak, lav silahı ve süngü içeren şahane trailer  (Çok şiddet. +18 lütfen.):

64 kişiye kadar multiplayer desteği ve tek kişilik bölümlere sahip olan oyun, şimdilik Arabistan, İtalyan Alpleri ve Fransa’da geçecek. Geliştirici ekip Dice‘ın farklı dönemlerde geçen ve farklı silahlara sahip üç harita (Hellfighter pack, Red Baron pack, Lawrence of Arabia pack) daha hazırladığını EA’ın sitesinde Battlefield 1 Early Enlister Deluxe Sürüm detaylarında görebiliyoruz.

Yayında bahsedildiğine göre, persistent squad system ile arkadaşlarınızla sunucular arasında gezebileceksiniz. Çift-kanatlı uçaklar, bombardıman uçakları, tüm takımın sığabileceği tanklar, hücum botları, zırhlı savaş gemileri ve en önemlisi atlar araç olarak kullanılabildiği gibi yakın mesafe dövüşlerde de kürek, topuz, süngü gibi silahlar kullanılabilecek.

1. Dünya Savaşı denilince Osmanlı İmparatorluğu’nun olmaması imkansız. Lawrence of Arabia pack’inde, tarihe Arabistan’lı Lawrence diye geçmiş İngiliz diplomat, arkeolog, savaşçı Thomas Edward Lawrence’ın Osmanlı hakimiyetine karşı başlatılan ayaklanmayı üstlenmesi konu alınacak.

battlefield1zeplinTrailer’ın sonlarında gördüğünüz zeplinin yapılmış olan en büyük zeplin olma özelliğini taşıyan Hindenburg olduğu ve 6 Mayıs 1937’de iniş esnasında hidrojen tanklarının alev alarak 36 kişinin ölmesiyle sonuçlanan kazanın tarihe büyük bir felaket olarak geçmesi ve EA’nın duyuru için bu tarihi seçmesinin tesadüf olmadığı da konuşulanlar arasında…

Battlefield 1 kampanya ve tanıtımları için EA’ın, Microsoft ile işbirliği yapması galadaki tüm poster ve video gibi diğer tanıtım ürünlerine “Xbox One” logosuyla yansıdı. Henüz kesin tarih verilmese de Battlefield 1’e “ilk” erişim PC ve Xbox One’da EA Access üzerinden olacak. Detayları daha sonra konuşmak üzere,

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0