Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 6 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 6 Mayıs

Battlefield 5, Total War: Warhammer modları, Doom'a hazırlık, Rainbow Six Siege'in yeni eklenti paketi... Hadi başlayalım!

operation-dust-line-dlcRainbow Six Siege’in 11 Mayıs’ta çıkacak eklenti paketi Operation Dust Line için detaylar belli oldu!
Ubisoft‘un dün yayınladığı teaser’dan da anlaşılacağı üzere, Operation Dust Line DLC’si ortadoğu da geçecek. Yeni içerikle oyuna Valkyrie ve Blackbeard isminde iki Amerikan Deniz Komandosu eklenecek. Valkyrie düşmanı kameralarıyla takip edecek bir savunma operatörü, Blackbeard ise kalkanı ve tüfeğiyle düşmana kök söktürecek saldırgan bir savaşçı rolünü üstlenecek… İşte 18 saniyelik teaser!

Yeni DLC hakkında tüm detaylar videoda da belirtildiği gibi, 7 Mayıs’ta yapılacak Rainbow Six Siege lig finali öncesi Twitch kanalından yayınlanacak.

masseffect-triologyMass Effect üçlemesi, Trine ve daha fazlası Origin Access’e geliyor!
Electronic Arts‘ın, PC oyuncuları için “aylık £4/€4/$5 öde ve tümünü ister çıkış tarihinden önce oyna, ister satın alacağın tüm oyunlarda %10 indirim yapalım” hizmeti olan Origin Access‘in kütüphanesine, Mass Effect üçlemesi ve sekiz yeni oyun daha eklenecek. Ne zaman erişilebilir olacağıyla ilgili kesin tarih vermeyen Origin, Mayıs ya da Haziran gibi 20’den fazla oyuna kütüphaneden erişilebileceğini belirtti.

doomDoom sistem gereksinimleri ve ön yükleme başlangıç saati açıklandı!
13 Mayıs çıkış tarihli Doom için açıklamaların arka arkaya gelmesi biz oyuncular için ısınma turları gibi! Dün yayınlanan resmi trailer videosundan sonra bugün de, Doom için gerekli sistem gereksinimleri ve ön yükleme başlangıç saatleri açıklandı.

Doom için Minimum sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versiyonları)
  • CPU: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 55 GB boş alan

Önerilen sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
  • CPU: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350 or better
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 970 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 55 GB boş alan

Bethesda’nın Fallout 4 CD versiyonunda yaptığı gibi, Doom’un CD versiyonunda da oyunun tüm içeriği olmayacak ve yaklaşık 45GB’lık bir bölüm Steam üzerinden indirilecek. Ön yükleme Avrupa serverları için 11 mayıs 19.00’da aktif olacak.

totalwar-warhammerTotal War: Warhammer’a mod desteği geliyor!
Steam Workshop entegrasyonuyla, mod desteği sunacağını açıklayan yapımcı firma Creative Assembly, bu projede oyun modlarının iki dahisi Magnar ve Dresden ile çalıştığını açıkladı.
Belirlenen başlangıç modları, Magnar’ın ırk liderlerinin farklı noktalarda spawn olabileceği Legendary Lord Start Position Mod‘u ve Dresden’in her bölgeye her ırkın yerleştirilebileceği Regional Occupation Mod‘u olacak.

battlefield5-dunya-promiyeriBattlefield 5 dünya prömiyerine çok az kaldı!
Bu gece saat 23.00’da tanıtımı yapılacak oyunun 8 sn’lik üzerinde ne konuşsak saçma olacak teaser’ı yayınlandı.

Bazıları için Call of Duty serisinin sürekli geleceğe gitmesine inat Battlefield 5; 1. Dünya Savaşı ya da 2. Dünya Savaşı zamanlarını, bazıları içinse Battlefield 4‘ün son DLC’si Final Stand gibi günümüz ve fütüristik arasındaki savaşları konu alacak… En azından insanların hala süregeldiği bir zamanda geçeceği video tarafından doğrulandı! Detayları yarın inceleyeceğiz.

Yazar: Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0