İşte 2016’nın En Güçlü Akıllı Telefonları

İşte 2016’nın En Güçlü Akıllı Telefonları

Antutu testine göre 2016 yılının ilk dört ayına ait en güçlü akıllı telefonlar açıklandı. Listenin başında son dönemlerin en popüler iki telefonu yer alıyor.

Telefonların özellik ve performans gibi değerlerini ölçen ve yayınlayan en iyi test araçlarından birisi olarak gösterilen Antutu 2016 yılının ilk çeyreğine ait en güçlü akıllı telefonlar listesini yayınladı.

Antutu sonuçlarına göre listeye Samsung modellerinin çoğunluğunun dahil edildiğini söyleyebiliriz. Ülkemizdeki fiyatı yavaş yavaş 2.000 liraya kadar düşen Galaxy Note 5, Antutu testindeki verilerine göre en popüler akıllı telefonlar listesinde zirvenin sahibi.

Listede Samsung’un telefonları çoğunlukta

Antutu testinin verilerine dair yayınlanan bu listede yer alan diğer Samsung marka akıllı telefonları ise şunlar; Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge plus ve Galaxy S7. Çinde en çok satılan telefon markası olan Xiamoi’nin modelleride en popüler telefonlar sıralamasında altıncı ve yedinci sırada yerini almış durumda.

İşte En Popüler Akıllı Telefonlar Listesi

populer-telefon

Yine Uzak Doğu’daki diğer bir popüler akıllı telefon olan Meizu MX5 ise en popüler akıllı telefonlar listesinde sekizinci oldu. Listedeki en eski model olarak dikkat çeken LG’nin amiral gemisi olan LG G3 içe listede dokuzuncu sırada yer aldı. Çinli şirket LETV’nin 1S isimli modeli de en popüler akıllı telefonlar listesinde yer almayı başardı.

Snapdragon zirveye damga vurmayı başardı

Yılın en performans sahibi olan akıllı telefonlar listesine gelince ise Snapdragon 820 ve Exynos 8890 işlemciye sahip akıllı telefonlar piyasaya çıktıktan Antutu verilerinin zirvesindeki isimleri değiştirdiğini görmek mümkün. Apple A9 işlemcisiyle güç gösterisi yapan iPhone 6s az bir farkla zirvenin sahipliğini Snapdragon 820’ye bırakmış olsada ilerleyen zamanlarda Apple’ın daha iyi bir işlemciyle ortaya telefonlar çıkartması şüphesiz. Meizu Pro 5 ve Mate 8 ilk beş sırada yerini almış olsada, listenin ilk üçlüsünden performans verileri olarak oldukça gerideler.

Yazar: Ahmet Ziya Çakmak

YORUM

Yorumlar 0