Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 5 Mayıs

Günün Öne Çıkan Oyun Haberleri – 5 Mayıs

Destiny, Fallout 4 ile ilgili kesinleşmiş; Diablo IV ve Star Wars 1313 ile ilgili kulaktan dolma haberler... Megan Fox çok güzel, Steam de yepyeni! Başlayalım…

destiny

Destiny’e yeni hot fix ayarı!

Grafik atmosferi, müzikleri ve senaryosuyla çoğu oyuncuyu kendine hayran bırakan Destiny, üst düzey oyun mekanikleri ile oyuncularını adeta dünyasına bağlıyor.

2017’de yeni Destiny oyununun geleceğini duyuran Bungie, 2016 Nisan ayında bir içerik paketi (DLC) yayınlamıştı. Yeni DLC’sine gelen Nisan güncellemesi sonrası alınan bug dolu geri bildirimlerle geliştirici ekibe baskı yaparak, başta melee ataklar olmak üzere bir kaç hatanın daha düzeltildiği bir yama yayınlandı.

Gelin yamanın öne çıkan, hata giderme hedefli düzenlemelerine göz atalım:

Prison of Elders hazine odasının challenge modunda (32,34,35. Seviyede) tamamlandığında hazine sandıklarının vermiş olduğu hatalı ödüller düzeltildi.

“With Finesse and Speed” görevini tamamlarken oluşan sorun giderildi.

– Gerekli görevi tamamlamadan Dreadfang satın alabilme bug’ı düzeltildi.

– PS3 ve Xbox 360’da Hunter “Spectar Grasps” eşyasının hatalı grafik görünümleri düzeltildi.

– Melee hedef seçimlerinde doğru pozisyonda ve doğru uzaklıkta hedef alamama sorunu düzeltildi.

steam

Steam oyuncular tarafından girilen incelemelere ve puanlama sistemine düzenleme getirdi!

Valve firması tarafından Counter Strike’in kolay güncellenebileceği bir proje olarak geliştirilen Steam, kısa zamanda dünyanın en büyük online oyun platformu haline geldi. 1800’den fazla oyunu kütüphanesinde barındıran sistem, oyuncuların satın alma, iade&hediye etme, kütüphanelerindeki oyunları güncelleme gibi eskinin uğraş veren işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmesini sağlıyor. Tüm bunların yanında, oyun firmalarının ve bağımsız oyun stüdyolarının da projeleri hakkında birinci ağızdan geri bildirim alabileceği bir platform… İşte sıkıntı da burada başlıyor!

Oyunların çıkış yaptıkları tarihte, özellikle stress test denilen süreçte oyun fanlarının yaşadığı sorunları olumlu-olumsuz incelemeler ve puanlamalara yansıtması; bir süre sonra hatalar düzeltilmişse bile gerçekten kaliteli diye adlandıracağımız oyunların geri planda kalmasına, düşük puan almalarına sebep oluyordu. Steam, bu duruma çözüm getirmek adına oyunların mağaza içi profil sayfasına son 30 günün puanlamasını yansıtacağını açıkladı. İsteyenler yine de eski puanlama ve yorumları görebilecek. Bakalım Steam’e gelen bu düzenleme öne çıkanlar listesindeki sıralamayı değiştirip yayıncıları mutlu edebilecek mi?

respawn

Titanfall yapımcılarından yeni 3rd person aksiyon Star Wars oyunu!

Electronic Arts çatısı altında çalışan ve Titanfall’un yapımcısı olan Respawn Entertainment, resmi web sitesi üzerinden Star Wars evreninde geçecek third-person aksiyon oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. (Hem de 4 Mayıs’ta! Güç sizinle olsun!)

EA, çıkış tarihi ya da yeni Star Wars oyunuyla ilgili başka bir detay vermedi. Bakalım sonu, büyük umutlarla duyurdukları ama release sonrası anca bir kaç saat oynanabilirliği olduğunu gördüğümüz Battlefront gibi mi olacak? Yoksa yeni duyurularla Star Wars 1313 hayallerine mi sürükleyecek, bekleyip görelim.

fallout4

Konsollara Fallout 4 Survival modu geliyor!

Bethesda’nın Twitter üzerinden yaptığı duyuruya göre, 1.5 güncellemesi ile Steam üzerinden oynanabilir olan Survival mod, 6 Mayıs Cuma günü Xbox One ve PS4 kullanıcıları için de yayınlanacak.

PC için open beta’da kullanılabilir olan Creation Kit ve Bethesda.net modlarının Xbox One için Mayıs’ta, PS4 için Haziranda open beta’ya açılacağı söyleniyor.

19 Mayıs’ta çıkacak olan Far Harbor DLC’si öncesi oyunun adeta gidişatını değiştirerek dudak ısırtacak survival modunda, harita arası hızlı seyahat etme olmayacak ve anca uyku esnasında save alınabilecek. Hadi bakalım “Happy hunting!”.

Megan Fox şimdi de Amelia Delthanis adında bir video oyun karakterini canlandırıyor!

Mobil ve web tabanlı oyun geliştiricisi Plarium, Transformers ve Ninja Kaplumbağalar (Teenage Mutant Ninja Turtles) serilerinin baş aktristi Megan Fox ile ortaçağ temalı RPG türü oyun olan Stormfall: Rise of Balur’da çalıştıklarını açıkladı.

Ve bir dedikodu… : Diablo IV mü geliyor?

Diablo 3’e küskünleri geri döndürmek için 25 Mart 2014 tarihinde yayınlanan ve Diablo IV hissi yaratan Reaper of Souls eklentisi de tükenip bitince, oyunculara sadece yeni sezonların başlama tarihini beklemek kaldı. “Yeni eklenti, yeni içerik!” diye sürekli köşeye sıkıştırılan Blizzard’ın yeni eklenti çıkartmaya sıcak bakmadığını belirten bomba gibi açıklamalarıyla; oyun guruları Diablo IV’e bir ışık yandığını söylüyor. Bilmiyoruz!

Bu günlük oyun dünyasından haberler bu kadar, yarın görüşmek üzere.

Yazar : Beril Koç

YORUM

Yorumlar 0