Haftanın iOS ve Android Oyunları

Haftanın iOS ve Android Oyunları

iOS/Android platformları için son döneme damgasını vuran oyun ve uygulamaları bir araya getirdik. Üstelik çoğu ücretsiz!

Kung Fu Panda: Battle of Destiny

Ve işte o muhteşem serinin en iyi oyunlarından biri. Serinin güçlü halkası, yine kendine has oynanışı ve bağımlılık yapıcı dinamikleri ile uygulama mağazalarında sizi bekliyor. Amacınız fantastik işler, rakiplerinizi alt etmek, güçlerinizi geliştirmek ve durmaksızın daha da ileriye gitmek şeklinde özetlenebilir. Bütün bunları ise bir kart oyunu formunda gerçekleştirmelisiniz.

Oynanışı oldukça keyifli. Özellikle çocuklar bayılacak. Kartlarınız rakibinizinkinden iyiyse öne geçiyorsunuz ve devam ediliyor. 300 MB’a yakın dosya boyutu ile WiFi üzerinden indirilmesi iyi fikir. Bu büyük boyutun arka planında ise bir kart oyununa göre harikulade grafikler, yüksek segmentli efektler ve iddialı bir oynanış var.

Platform: iOS, Android

ÜcretsizReal-Boxing-2-Rocky

Real Boxing 2 Rocky

Rocky Balboa mobile geldi! Hem de ne geliş! Yılın en iyi dövüş sporları oyunu olması muhtemel Real Boxing 2 Rocky, ünlü sinema fenomenini parmaklarınızın ucuna taşıyor. 600 MB’lık bu büyük dosya boyutuna sahip yapımda grafikler beklenildiği üzere inanılmaz seviyelerde gerçekçi. Büyük bir görsel şölen söz konusu.

Amacınız Rocky Balboa ya da seçeceğiniz diğer karakterler ile karşınıza çıkan boksörleri puanla ya da nakavt bir yolunu bulup yenmek. Tek sorun ise bazı karakterlerin toplanması gereken elmaslar ya da uygulama içi satın alımlarla beraber seçilebiliyor olması. Burada biraz daha esneklik tanınabilirdi, örneğin Rock Balboa’nın bir hayli pahalı olduğu görülüyor.

Adeta konsol kalitesine yaklaşan gerçekçiliği ile dikkat çeken Real Boxing 2 Rocky için ‘detayların oyunu’ diyebilmek de mümkün. Tüm yüz hatları, giysiler, dövmeler ve her ayrıntı incelikle size sunuluyor. Ücretsiz olması da cabası.

Oyunun çeşitli modları ve mini oyunları da var. İdmanlar yapabiliyor, çeşitli görevleri tamamlıyorsunuz. Dövüş sporları ile aranız iyiyse, Rock efsanesini yeniden anmak istiyorsanız Real Boxing 2 Rocky oyunu tam size göre.

Platform: iOS, Android

Ücretsiz
mastermind
Mastermind

Mastermind zeka oyunları arasında son dönemin öne çıkan yapımları arasında. Bolca renk ihtiva ediyor, amaç ise bolca düşünmek ve doğru renk sırasını bulmak. Aslında bir tür keşif Mastermind, acaba bundan sonraki renk ne, nasıl bir yol izlemeliyim türünde ilerliyor ve kendisine kapılanları uzun saatler boyunca bırakmıyor. Yapımın daha iyi görsel dinamikler sunan ve temelde daha kapsamlı bir üst versiyon olarak özetlenebilen ücretli seçeneği de var. Mastermind Pro adıyla 2.90 TL’den indirilebiliyor.

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

SEROKOS

Şerokoş

Kötü Kedi Şerafettin uzun yıllardır kendine has bir kesimin ilgiyle okuduğu bir karrikatür kahramanı, geçtiğimiz aylarda vizyona giren sinema filmiyle de bilinirliğini daha da artırdı. Ve beklenildiği üzere oyunuyla mobil platformlara da katıldı.

Şerokoş, apartman çatıları üzerinden bolca atlanılan, eğlenceli ve zorluk seviyesi hayli iddialı bir yapım. Oynanışı fazla karmaşık değil, ancak şunu belirtmek gerekiyor ki hızlı reflekslere ihtiyaç duyuluyor. Oyunda grafikler ve efektler gayet başarılı. Tasarım olarak çok iyi duran ayrıntılarının arkasında Türk geliştiricilerin olması da ayrı bir gurur.

Şerokoş’u indirin ve bu keyifli deneyime merhaba deyin. 87 MB gibi ortalama büyüklükte bir depolama alanına ihtiyaç duyuyor. İyi oyunlar!

Platform: iOS, Android

Ücretsiz

YORUM

Yorumlar 0