Spotify İle Game of Thrones Karakterinizi Bulun!

Spotify İle Game of Thrones Karakterinizi Bulun!

Spotfiy'da dinlediğiniz müzik türlerine göre eşleştirme başlatın ve hangi Game of Thrones karakterine yakın olduğunuzu görün.

Malum tüm dünya merakla Game of Thrones‘un altıncı sezonu bekliyor. Ancak bu yazımızda belki de serinin tüm gidişatını belirleyecek olan yeni sezondan ya da Jon Snow’un ölüp ölmediğinden bahsetmeyeceğiz. Bu yazımızda Spotify’ın tıpkı Force Awakens’da olduğu gibi Game of Thrones hayranları için de yaptığı bir güzellikten bahsedeceğiz.

Çevrimiçi müzik dinleme servisi Spotify, kullanıcılarının çoğunlukla dinlediği müziklere göre göre bir sınıflandırma belirliyor ve bnunları Game of Thrones karakterlerine atıyor. spotify-gameofthrones.com adresine girip hesabınıza giriş yaptığınızda algoritma çalışıyor ve sizin hangi Game of Thrones karakterine daha yakın olduğunuzu belirliyor. Bununla birlikte bugüne kadar Spotify üzerinden hangi tür müzikleri çoğunlukla dinlediyseniz onun oranlarını da görmeniz mümkün. Spotfiy her bir Game of Thrones karakterine ayrı bir playlist oluşturmuş. Karakterinizle eşleşmeyi yaptıktan sonra bu karakterlere oluşturulan listeleri de dinlemeniz mümkün. Bana Jaime Lannister çıktı. Öyle aşırı ‘eurodance’ takılan bir tip olduğum söylenemez (seçilen şarkıları da çok beğenmedim) ancak Beatles’ın Spotify’a daha bu sene başında geldiğini hesaba katacak olursak sonuca çok da şaşırmadım 🙂

spotifyjamieGeçtiğimiz yılın sonlarına doğru, Force Awakens’un çıkmasına yakın Spotfiy benzer bir güzelliği Star Wars hayranları için de yapmıştı. Aslına bakarsanız Star Wars karakterlerini günümüz müzikleriyle yan yana koymak Game of Thrones’takilere göre bir nebze olsun daha kolay. Rey uzun zaman önce çok çok uzak bir galakside disko müzikleri dinleyebilir ama ya Winterfell Lordu Eddard Stark?

Eşleşmeyi başlatmak için buraya tıkalayabilirsiniz.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0