Universal 2017’ye Kadar 100’den Fazla 4K Blu-Ray Film Çıkaracak

Universal 2017’ye Kadar 100’den Fazla 4K Blu-Ray Film Çıkaracak

Universal Pictures önümüzdeki yaz 100'den fazla filmin 4K Blu-Ray formatında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bunlar arasında büyük sürprizler de var.

Universal Picture Home Entertaintment (UPHE) bu sene 4K Ultra HD teknolojisine yönelik büyük adımlar atmayı planlıyor. UPHE tarafında yapılan açıklamaya göre aralarında “The Huntsmen: Winter’s War”, “Warcraft”, “Everest”, “Lucy”, “Lone Survivor”, “Jason Bourne” gibi filmlerin bulunduğu yaklaşık 100 filmin 4K Blu-Ray formatında kullanıcılara sunulması düşünülüyor.

jason bourneUniversal açıklamasında belirli bir tarih ya da fiyat belirtmedi ancak yukarıda saydığımız filmlerin önümüzdeki yaz sonuna kadar 4K Blu-Ray formatında çıkması bekleniyor. “Everest”, “Lucy”, “Lone Survivor” gibi şu an da piyasada olan filmlerin yanı sıra 29 Temmuz’da beyaz perdeye gelecek olan “Jason Bourne” ve 10 Haziran’da vizyona girecek olan “Warcraftbu formatta piyasaya sürülmüş ilk filmler olma özelliği taşıyacak. Yukarıda saydıklarımız arasından 4K Blu-Ray formatında sunulacak en eski film ise Mark Wahlberg’in oynadığı 2013 yapımı “Lone Survivor” filmi.

4K teknolojisi bugün televizyonlarımızdan bilgisayarlarımıza hatta telefonlarımıza kadar girmiş durumda. Bu teknolojinin pahalı olması dışındaki en büyük problemi yeterli içerik olmamasıydı ki Universal ve diğer büyük film yapımcıları sayesinde bu açık yavaş yavaş kapatılacak gibi görünüyor.

Universal’ın bu planı elbetteki hemen gidip bir Blu-Ray oynatıcı almanız gerektiği anlamına gelmiyor. Tabi eğer bir Jason Bourne ya da Warcraft fanatiği değilseniz…

Bu arada Warcraft demişken, yeni çıkan fragmanını izlemediyseniz eğer aşağıya bırakıyorum.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0