TP-LINK’in Akıllı Telefon Markası Neffos, Belgesele Sponsor Oldu

TP-LINK’in Akıllı Telefon Markası Neffos, Belgesele Sponsor Oldu

Merakla beklenen Android'li akıllı telefon modeli TP-LINK Neffos, Karadeniz'i konu eden bir belgesele sponsor oldu. İşte detaylar...

Yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni akıllı telefon markası TP-LINK Neffos, bir belgesele sponsor oldu. Neffos C5 Max modelinin yüksek çözünürlüklü kamerası ile Rize İkizdere’deki Petran yaylasında snowboard’un atasının izi sürüldü ve “Eve Dön: Karadeniz” belgeseli ortaya çıktı.

Snowboard sporu yapan iki arkadaşın, yaptıkları sporun asıl memleketleri olan Rize’nin Petran (Meşeköy) köyünde yüzyıldan fazla bir zamandır yapıldığını keşfetmesi ile başlayan macera, Neffos eşliğinde bir belgesele dönüşüyor. Petran’da ‘Üzme Tahtası’ adı verilen bir tahta ile yılın en az altı ayı gençlerin, çocukların dağa çıkıp, tahta ile kaymaları; Üzme tahtası yapan Hızır Usta ile tanışma; snowboardcuların bildiklerini, bazı teknikleri Petranlılara aktarmaları ve el değmemiş muhteşem kar üzerinde snowboard keyfi, hepsi Eve Dön: Karadeniz belgeselinde yer alıyor.

Neffos C5 Max, en ince ayrıntılarda ve her açıdan alınan doğru renklerde kendisini belli eden, kristal netliğinde resim kalitesi sağlıyor. 13M piksellik bir arka kameraya ve 5M piksellik bir ön kameraya sahip olan telefonun arka kamerasının geniş F2.0 diyaframı bulunuyor. Bu sayede, etkileyici fotoğraflar ve videolar çekilebiliyor.

Belgeselde yer alan engin kar manzaraları, Neffos’un güçlü kameraları sayesinde son derece başarılı bir şekilde kaydediliyor ve izleyiciye aktarılıyor. Bembeyaz ve bol ışıklı bir ortamda dahi mükemmel görüntüler elde ediliyor.

Ekran_Resmi_2016-04-16_01_13_12

Özüne dönmek…

Tahta Mecmua’nın yapımını üstlendiği Eve Dön belgeselinin yapımcısı Babür Vatansever, günümüzde ‘özüne dönmek’ kavramının daha değerli hale geldiğini belirterek, “Eve Dön: Karadeniz belgeseli, doğdukları topraklara dönüp edindikleri bilgi birikimlerini kendi insanları ile paylaşan iki ekstrem sporcunun hikayesi” diyor.

Belgesel Neffos’un sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor. Detaylar için buraya tıklayınız.

Eve Dön: Karadeniz belgeseli
Yapımcı                                                                        : Babür Vatansever
Yönetmen                                               : Furkan Kozanlı
Görüntü ve Sanat Yönetmeni     : Özgür Baykal
Müzik                                                           : Turan Topçuoğlu
Üzme Tahtası Ustası                         : Hızır Havuz

YORUM

Yorumlar 0