CONN Bilgisayar Sponsorluğundaki GeForce Garage Yoğun İlgi Gördü

CONN Bilgisayar Sponsorluğundaki GeForce Garage Yoğun İlgi Gördü

Performans bilgisayarı severleri buluşturan GeForce Garage etkinliği CONN Bilgisayar, NVIDIA ve Başakşehir Living Lab işbirliği ile düzenlendi. İşte detaylar...

Donanım ve performans açısından bilgisayar kullanıcılarının bilinçlenmesine yardım eden GeForce Garage programı, geçmişte birçok kez düzenlendi. Programlar çeşitli mekanlarda düzenlendi ve farklı konseptlerle sunuldu. GeForce Garage’ın 2016 Nisan ayağı, CONN Bilgisayar, NVIDIA ve Başakşehir Living Lab işbirliği ile 16 Nisan tarihinde ‘Do it Yourself Days’ (DIY Days) adıyla düzenlendi.

GeForce Garage, bilgisayarını güncellemek isteyen, yeni bilgisayar satın almayı düşünen ve öngördüğü kullanım şekli de yüksek performans olan kimselerin yaptıkları tercihlerle en iyisine ulaşmak için izlemeleri gereken yolları gösteren bir program oldu. Ağırlıklı olarak bir eğitim programı şeklinde gelişti.

Etkinlikte iki tane bilgisayarın kurulumu gerçekleşti. Bunlardan CONN Fusion Smart Power M1 adı verilen içten soğutmalı bilgisayar genç oyun severler için ideal; CS:GO, League of Legends gibi oyunları üstün performansla oynamak için son derece yeterli. Söz konusu modelle ayrıca, overclock ile diğer üst seviye oyunların oynanması da mümkün.

Diğer model donanım seçme konusunda bilgili olan kullanıcılar için geliştirilen bir full tower yüksek performanslı bilgisayardı. Sıvı soğutma özellikli CONN Beast Extreme White Arctic tüm ayrıntıları ile toplandı, parçaların birleştirilmesinde izlenen yola dair püf noktalar aktarıldı ve süreç yoğun ilgi gördü.

Her iki bilgisayarın kurulumu, çok değerli bilgi paylaşımları içerdi. Özellikle sıvı soğutmalı bilgisayar kurulumunda izlenen yolların hem ekrana yansıtılan yakın çekim video yayını, hem yoğun detay içeren anlatım hem de uygulama şeklindeki sunumu çok değerliydi. ‘Performans bilgisayarı severler ve bu alanda çalışmak isteyen kimseler açısından bilgiler dikkatle alındı.

conn

Geniş yaş aralığı dikkat çekti

Her biri kendi alanında çok önemli markalar olan Asus ve Corsair de etkinliğe destek veren firmalar arasında yer aldı. Ayrıca yaş aralığı oldukça genişti; çocuklar da vardı, büyükler de ve genel olarak oldukça pozitif bir atmosfer söz konusuydu.

“Devamı gelecek…”

Bir GTM Teknoloji markası olan CONN Bilgisayar yetkilisi Müfit Y. Gökmen konuyla ilgili olarak, programın gelecekte de devam edeceğini ve farklı workstation/oyun bilgisayarı konseptleri üzerinde durulacağını kaydetti. Sonraki programlarda da katılımın yüksek seviyede olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Bir katılımcı: “GeForce Garage benim için bir rehber oldu”

Genç katılımcılarla yaptığımız konuşmalarda Türkiye’de bu sistemleri görmenin ve uzmanlar tarafından aktarılan detayları dinlemenin önemine vurgu yapıldı. NVIDIA, CONN gibi güçlü markaların öneminin yanı sıra benzer başka organizasyonların da yeteri kadar güven vermediğinin altı çizildi.

Etkinlik sonunda konuştuğumuz katılımcılardan birinin açıklamaları ise şöyleydi;

“Su soğutma sistemi ve kasa modifiyesi benim sevdiğim sistemlerden. Oyunla ilgili biriyim ve performans almak için ‘bu parça ne yapıyor, şu parça ne işe yarıyor’ gibi detayları bilmek benim açımdan önemli; çünkü müdahele etmem gerekebilir. Bunlar için GeForce Garage benim için bir rehber oldu.”

Sonraki etkinliklere dair detayları aktarmayı sürdüreceğiz…

YORUM

Yorumlar 0