Toyota ve Nissan’dan Akıllı Haritalar Konusunda Dev İşbirliği

Toyota ve Nissan’dan Akıllı Haritalar Konusunda Dev İşbirliği

Japonya'nın en önemli iki otomobil şirketi Toyota ve Nissan, gelecekteki kendi kendine gidebilen araçları için birlikte akıllı haritalar geliştirecek.

Japonya’da otomobil sektörünün odak noktalarından biri de kendi kendine gidebilen otomobiller. Birçok Japon üreticinin bu alanda çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Geçtiğimiz dönemde Honda’nın kendi kendine giden (otonom) otomobil prototipleri üzerinde çalıştığı bilgisi kamuoyuna yansımıştı. Yeni gelişme ise ülkenin en önemli iki otomobil şirketi Toyota ve Nissan’ın işbirliği hakkında.

Sürpriz adımın dünyada birçok üreticiye örnek teşkil etme potansiyeli var. Amaç ise daha gelişmiş akıllı haritalar…

Japon hükümetinin de desteklediği işbirliğine dair ilk bilgiler akıllı haritalama sistemlerinin trafik ve yol koşulları da dahil olmak üzere en üst seviyede entegre şekilde çalışması. Kendi kendine gidebilen otomobillerin olası trafik kazası risklerinin önüne geçme konusunda önemli olduğu görülüyor.

2018’de hazır!

İlk etapta Japonya’daki otonom araçlar için söz konusu olacak özelliğin diğer ülkelerdeki uygulama sahası ya da konuya ilişkin planlama hakkında herhangi bir şey henüz bilinmiyor.

Japon üreticilerin işbirliğinin meyvelerini yakın gelecekte görmeye başlayacağı, çünkü ilk akıllı haritaların 2018 itibarıyla hazır olacağı kaydedildi. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Daha fazla otomobil haberi için buraya tıklayınız

YORUM

Yorumlar 0