Sanal Gerçeklik ve Star Trek Bir Arada

Sanal Gerçeklik ve Star Trek Bir Arada

Sanal gerçeklik ve bir bilim kurgu fenomeni Star Trek bir araya getirildi. Ortaya çarpıcı görüntüler çıktı. İşte detaylar...

Masaüstü resminizde ne var? Bir doğa fotoğrafı mı, yoksa süper kahramanızının etkileyici bir görseli mi? Arka plan belki de olmazsa olmazlardan biri. Akıllı telefondan bilgisayara hemen her türlü uyumlu cihazda kullanılıyor. Peki sanal gerçeklik için arka planlar nasıl olacak? Ne gibi sürprizler sunacaklar?

HTC Vive, mayıs ayında satışa sunulacak bir sanal gerçeklik ürünü. İki adet kontrolcü ve bir gözlükten oluşan set ile sanal dünyada oynanacak oyunlar, belki sanal geziler gibi yapılabilecek birçok şey söz konusu. Yayınlanan bir video ise Vive’ın arka plan görselleri hakkında. 360 derece formundaki bu görseller arasında neler yok ki? Star Trek’in güvertesinde gezinti bile var.

Haberin devamında ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Sanal gerçeklik aygıtları, 2016’nın dikkat çeken yenilikleri arasında yer alacak. Samsung’un bu alanda en hızlı markalar arasında yer aldığı görülüyor. Kore merkezli şirket Mayıs ayına kadar 30 bin adet Gear VR sanal gerçeklik ürünü satmayı planlıyor. Bu ürünler Türkiye’de de satışa sunuldu. Ne ölçüde ilgi göreceği bilinmiyor, ancak uyumlu olduğu cihaz sayısının azlığı düşündürücü. Samsung Gear VR uyumlu telefonlar şöyle; Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge Plus, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge.

Öte yandan Oculus Rift adlı sanal gerçeklik seti de kısa süre içinde kullanımda. Dikkat çeken ve ismi sıklıkla duyulan bu ürüne dair ilginç bir haber, geçtiğimiz günlerde kamuoyunda ses getirmişti. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Sanal gerçeklik tamam, peki ya oyunlar adlı makaleyi okumak için buraya tıklayınız.

YORUM

Yorumlar 0