Windows 10 Kullanıcı Sayısı 270 Milyonu Aştı!

Windows 10 Kullanıcı Sayısı 270 Milyonu Aştı!

windows-10-kullanici-sayisi
Microsoft bugün Build 2016 etkinliği kapsamında yaptığı açıklamada şirketin son işletim sistemi Windows 10’un 270 milyon kullanıcıyı aştığını açıkladı.

Piyasaya sunulduktan 8 ay sonra böylesine önemli bir sayıyı geride bırakmasının ardından CEO Satya Nadella, Windows 10’un hem kurumsal hemde bireysel anlamda en hızlı büyüyen Windows işletim sistemi versiyonu olduğunu dile getirdi.

Microsoft Windows & Devices Group başkan yardımcısı Terry Myerson’da Nadella gibi Windows 10’un bugüne kadar çıkardıkları ürünler arasında kullanıcın en hızlı adapte olduğu ürün olduğunu söyledi. Myerson ayrıca donanım üreticilerinin sadece Windows 10 için 500’den fazla ürün çıkarttığını ve Windows 10’un bugüne kadarki Windows versiyonlarına kıyasla müşterinin en fazla memnun kaldığı işletim sistemi olduğunu dile getirdi.

windowsraisesWindows 10’un ilk piyasa çıktığı 29 Temmuz’da 24 saat içinde 14 milyondan fazla bilgisayara kurulduğu söylenmişti. 4 hafta sonunda ise 75 milyon bilgisayarı geçmiş 10 hafta sonra ise 110 milyon bilgisayara Windows 10 kurulduğu rapor edilmişti. Son olarak ise 6 ayda 200 milyondan fazla cihaza Windows 10 kurulduğunu biliyorduk. Bugün ise bu sayının 270 milyonu aştığını açıklandı. Mobil cihazların bu sayılara dahil olmadığını belirtmekte fayda var. Şirket ise kendine içinde mobil cihazların, konsolların ve bilgisayarların bulunduğu bir hefe koymuş durumda: 36 ay sonunda 1 milyar Windows 10 kullanıcısı.

https://www.youtube.com/watch?v=O4XHCg1NxzM

Microsoft bu süre zarfında hedefine ulaşır mı tahmin etmesi güç ancak Windows 10’un piyasadaki işletim sistemlerine oranla görülmemiş bir hızla büyüdüğü aşikar.

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0