Samsung Galaxy S7 İncelemesi

Samsung Galaxy S7 İncelemesi

galaxy-s7_gaming_kv_hand_l

Samsung Galaxy S7 teknik özellikleri

Boyutlar-Ağırlık: 142.4 x 69.6 x 7.9 mm – 152 gram

Ekran boyut – çözünürlük: 5.1 inç Super AMOLED– 1440×2560 piksel

Ekran koruma: Corning Gorilla Glass 4

İşletim sistemi: Android OS, v6.0 Marshmallow

Çipset: Exynos 8890 Octa

Grafik: Adreno 530

Artırılabilir hafıza: Var, 200GB’a kadar

Dahili hafıza: 32/64 GB

RAM: 4 GB

Pil: 3000 mAh

Kamera ön – arka: 12 MP – 5 MP

En yüksek video çözünürlüğü: 4K

WLAN: WiFi 802.11.ac

Bluetooth: v4.2

Renkler: Beyaz, siyah, altın, gümüş
galaxy-s7_shortcut_alwaysdisplay_l

Galaxy S7’nin öne çıkan detayları

Samsung Galaxy S7, 5.1 inç ekrana sahip ve ekranının sunduğu çözünürlük değeri sektör standartlarının üzerinde. Netlik ve renk doygunluğu gibi parametreler, cihazın ekranında uç noktalarda konumlanıyor. Ekranın ve cihazın genelinin çizilmelere karşı dayanıklı yapıda olduğu görülüyor. Kılıf veya kap, cüzdan benzeri diğer aksesuarlar elbette kullanılabilir, ancak Galaxy S7’nin anahtarlık ya da diğer birçok şeyin kılcal çizmelerine, darbelerine dayanacağını belirtelim. Üstelik suya dayanıklılık özelliği de bulunuyor.

Renk alternatifleri arasında beyaz, siyah, altın ve gümüş dizilimi arasından tercih yapmak pek de kolay değil. Öte yandan beyaz ve altın renginin bazı avantajlara sahip olduğu net. Eğer parmak izinin cihazın üzerinde görünmesi hassas olduğunuz noktalar arasındaysa açık tona sahip renkler daha ideal. Siyah ve gümüş renginin parmakizini daha fazla gösterdiğini belirtelim.

Kamerası ile başdöndürücü. Kullanım ve sunulan pratik ayarlar eşliğinde çok iyi fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Ve hazır olun! f/1.7 diyafram açıklığı sayesinde düşük ışıkta daha net fotoğraflar elde edebileceksiniz. Flaşının yanında size aydınlatma konusunda teknolojik diğer algoritmaların da üst seviyede sunuluşuna tanıklık edebilirsiniz.

Tasarim_Samsung_Galaxy

Ve video. 4.5G’nin gelişi ile beraber artık çok daha yüksek upload süreleri kullanıcıların hizmetinde ve Galaxy S7’nin 4K video özelliği de tam olarak bu noktada bir avantaja dönüşüyor. 32 ve 64 GB hafıza seçeneklerine ek olarak 200 GB microSD takılabilen model, uzun ve çok yüksek çözünürlüklü videoların ‘acaba çok yer kaplar mı’ sorusunu dışarıda bırakacak şekilde kaydını mümkün kılıyor.

Akıllı telefon çok hızlı. İşlemler ansızın gerçekleşiveriyor. Uygulama ikonlarına tıkladığınız anda tepkiyi görebiliyorsunuz. Bu alanda en iyilerden biri olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Cihaz, yazılım tarafında Android 6.0’ın sunduğu avantajlarla geliyor. Menü ikonları ve diğer detaylarda Samsung’un Galaxy S serisine aşina olanların yakından tanıdığı görsellik de cabası.

3000 mAh pil kapasitesi ile yapılan testlere göre 22 saate varan şarj dayanıklılığı sunan cihaz, günü tamamlamanız için yeter de artar.

YORUM

Yorumlar 0