Android Marshmallow Xperia Z5 Kullanıcılarını Üzdü

Android Marshmallow Xperia Z5 Kullanıcılarını Üzdü

android-marshmallow-xperia-z5

Sony Xperia Z5, dünya genelinde ilgi gören üst segment akıllı telefonlar arasında konumlanıyor. Ülkemizde de yoğun bir kullanıcı kesimine sahip. Özellikle kamerası ve genel olarak performansı ile dikkat çeken modele kısa süre önce Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin gelmesi ise öne çıkan gelişmelerden biriydi. Tüm kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği güncellemeye dair kimi kullanıcıların ise çeşitli şikayetleri gündeme geldi.

Sony online destek sayfasında görülen şikayetler, kullanıcıların Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yükledikten sonra Google Play Store’la ilgili olarak sorun yaşandığı kaydedildi. Destek forumlarında belirtilenlere göre uygulama mağazasının açılmaması gibi önemli bir sorun söz konusuydu.

xperia-z5

Kimi kullanıcıların cihazlarını fabrika ayarlarına döndürdükten sonra yeniden güncellemeyi yüklediklerinde de sorunun devam ettiği ifade ediliyor. Bazılarının ise problemi çözdüğü görülüyor. Android 6.0 Marhshmallow yüklemek isteyen Xperia Z5 sahiplerine PC Companion üzerinden güncellemeyi gerçekleştirmelerini tavsiye ediyoruz. Bu metodu kullanan kimselerin genel olarak sorun yaşamadığı tespit edilmiş durumda.

YORUM

Yorumlar 0