Beklenen Güncelleme: Windows 10 Build 14295

Beklenen Güncelleme: Windows 10 Build 14295

windows-10

Teknoloji dünyasında güncelleme konusunda son dönemin çıkıştaki markalarından biri de Microsoft. Şirketin geçtiğimiz yıl yayınladığı Windows 10 için yeni bir güncellemesi daha sınırlı sayıdaki kullanıcının huzuna sunuldu.

İlk aşamada beta olarak testleri devam edecek olan güncelleme Windows 10 Build 14295 adıyla, muhtemelen nisan ayında tüm PC/mobil kullanıcılarına sunulacak. Peki hangi dertlere deva olacak, neler getirecek?

Öncelikle tam bir ‘hata düzeltmeleri’ güncellemesi olacak. Mevcut donma, takılıp kalma problemlerinin üzerine gidecek.
windows-10-pc

Örneğin sürücüde Kasperski’nin de aralarında olduğu bazı antivirüs yazılımlarına karşı yaşanabilen donma sorunu çözülüyor. Ayrıca sadece herhangi bir joystick’in değil, direkt Microsoft’un Xbox 360 ve Xbox One kontrolörlerinin takılmasıyla yaşanan donma sorunu da Windows 10 Build 14295 ile gideriliyor.

Microsoft Edge tarayıcısında yaşanan bazı durumlardaki kendi kendini kapatma problemi de güncelleme sonrasında gideriliyor. Haberler gayet iyi…

Öte yandan mobil ve masaüstü kullanıcıları için stabilite anlamında bazı geliştirmeler söz konusu. Yeni bir özellik ise güncelleme içeriği açısından yok.

Daha fazla yazılım haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0