Telltale’in Batman Oyunundan Detaylar Paylaşıldı

Telltale’in Batman Oyunundan Detaylar Paylaşıldı

batmantelltalestoryBu yaz piyasa çıkması beklenilen Telltale Games‘in Batman serisi hakkında detaylar gelmeye başladı. Telltale’in bir Batman oyunu yapacağı geçtiğimiz yılın sonlarına doğru açıklanmıştı. SXSW panelinde ise oyun hakkında ufak detaylar paylaşıldı.

Geliştiriciler oyunun Robin, Nightwing, Batgirl gibi genişletilmiş Batman ailesini barındırmayacağını bunun yanı sıra Alfred, Vicki Vale, James Gordon gibi yan karakterlerin onaylandığını söylüyor.

Oyunun senaryosu hala yazılmakta olduğundan Telltale stüdyosunun pek fazla gösterecek bir şeyi yok. Oyunun ilk bölümü tamamlanmış. Yazarlığını Tales form Borderlands, The Wolf Among Us işlerinden de bildiğimiz Pierre Shorotte ve Nick Herman yapıyor. Shorotte gelecek Batman serisi için şunları söylüyor: “Piyasada Batman gibi olmanın nasıl hisssettirdiğine dair birçok oyun var. Telltale’in Batman serisi ise Bruce Wayne’in bakış açısından günden güne Batman olmanın hayatını nasıl etkilediğini gösterecek.”

Shrotte oyunda Batman ya da Bruce Wayne olarak görünmeyi Christopher Nolan‘ın filmlerindeki orana benzetiyor. Yani her ikisi de yeteri kadar oynanabilecek. Aynı zamanda oyuncular bir karar almadan önce bunu Batman olarak mı yoksa Bruce Wayne olarak mı yapacaklarını da seçebilecekler. Şüphesiz bu durum oyunun gidişatını da etkileyecek.

Oyunun Batman evrenine ve çizgi romanlara sadık kalacağı da stüdyo tarafından belirtiliyor. Henüz kötüler ve tüm karakterler belirtilmese de Joker’a karşı olma ihtimalimiz yüksek.

Oyunun +18 olması bekleniyor. Çizimler Jim Lee, Greg Capullo ve Neal Adams tarafından yapılıyor. Maalesef henüz bir görsel paylaşılmadı.

Son olarak Telltale Games’in CEO’su Kevin Bruner yeni oyunun Telltale oyunlarında daha önce görmediğimiz yeniliklerle geleceğinin altını çiziyor. Bizlere ise beklemek düşüyor…

Yazar: Tahsin Özyer

YORUM

Yorumlar 0