Twitter’da Haftanın Takip Önerileri -1

Twitter’da Haftanın Takip Önerileri -1

Bugüne kadar dünyanın dört bir yanından milyonlarca üyesinin gündeme oturan mesajlarını 140 karakterle ifade etmesine olanak tanıyan Twitter, kısa da olsa yazılan her bir metinle koskoca bir dünya barındıyor.

Her zaman uzun cümleler değil, kısa ve öz ifadelerle de gönüller fetheden Türkiye’nin ünlü yazar ve şairleri, Twitter’daki hesaplarında da okurlarıyla yakın bağlar kurabiliyorlar. Birbirinden ünlü yazar ve şairler, kimi zaman kelimeleriyle ruhlara dokunuyor kimi zaman önemli kampanyalara verdikleri desteklerle kitlelere mesajlar iletiyor kimi zaman da okurlarının sorularını içtenlikle yanıtlıyor. İşte bu konumuzda Twitter’da haftanın takip önerilerini sıraladık…

Ekran_Resmi_2016-03-21_12_59_06
@Elif_Safak: Romanlarıyla toplumsal konulara değinen ve aynı zamanda uluslararası yayın alanında da dünyanın önde gelen yazarları arasında sayılan Elif Şafak, 1.7 milyon takipçiyle Twitter’ı en etkin kullanan ustalar arasında sayılır. Geçtiğimiz yıl #womenwriting ve #kadınlarkitaplar hashtaglerini kullanarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Şafak, İngilizce attığı tweet’lerle de farklı ülkelerdeki hayranlarına ulaşıyor.
@baskomsernevzat: Türkiye’de polisiye roman denince akla gelen en önemli isimlerden biridir Ahmet Ümit. Romanlarının baş karakteri olan “Başkomiser Nevzat” ismiyle açtığı Twitter hesabında binlerce kişiye ulaşan Ahmet Ümit, paylaşımlarında imza günlerinden sevdiği kitaplara kadar çok sayıda bilgi sunuyor. Ayrıca dünyaca ünlü yazarlardan hoş alıntılar paylaşan Ümit, sosyal konulara da dikkat çekiyor.
@Sinan_Yagmur: Mevlana’ya dair kitaplarıyla en çok satanlar listesinin başlarında yer alan Sinan Yağmur, güzel anektotlarını Twitter üzerinde de sevenleriyle paylaşıyor. Güne başlarken özel fotoğraflar, manevi hayata dair paylaşımlarla okurlarına ulaşan Sinan Yağmur, okurlarıyla fotoğraflarını, ziyaret ettiği kentlerin de güzel görüntülerini binlerce kişiye Twitter üzerinden aktarıyor.
@SunayAkin: Gerçek bir masal anlatıcısıdır Sunay Akın. Kitaplarında bilinmeyen hikayeleri, ilginç anektotlarla keyif içinde okurlarına aktaran Sunay Akın, 680 bini aşan takipçisiyle Twitter’da da çok etkin bir yazar. Sergilediği oyunlarına ilişkin duyurulara da yer veren Akın, Twitter hesabında tiyatrolar, filmler, yeni çıkan kitaplar ve gündeme ilişkin tüm konularda paylaşımlara rastlayabilirsiniz.
@BuketUzuner: Kumral Ada Mavi Tuna’yla gönüllere kurduğu tahtı onlarca başka kitabıyla pekiştiren Buket Uzuner, bir İstanbul aşığı, gezgin, çevreci ve Türkiye’nin önde gelen kadın yazarlarından biri. Twitter’ı oldukça etkin kullanan Buket Uzuner, gün geliyor çevreci kampanyalara destek veriyor gün geliyor kan bağışları için duyurular yapıyor. Romanlarından alıntılar okumak ve Uzuner’in imza günlerini kaçırmak istemiyorsanız Twitter hesabını takip etmeyi unutmayın.

mac-uygulamalari@mungan_murathan: Türkiye’nin en önemli şair ve yazarları arasında sayılan Murathan Mungan, bir o kadar güzel cümlelerini de 500 bini aşkın kişiyle Twitter üzerinden paylaşıyor. Murathan Mungan hayranıysanız, sempozyumlarına ve imza günlerine ilişkin en güncel bilgilere Twitter hesabından ulaşabilirsiniz.
@kucukiskender: Dizeleriyle kendine has bir okuyucu kitlesine sahip olan şair Küçük İskender, kısa kelimelerle oluşturduğu dünyayı Twitter’da da sürdürüyor. 140 karakterde harikalar yaratan Küçük İskender’in Twitter paylaşımlarından kendinize özel bölümleri ilham alabilirsiniz.
@LivaneliZulfu: Zülfü Livaneli deyince akla muhteşem besteleri ve başta Anadolu olmak üzere Türkiye’yi anlatan romanlarıyla gelir. 7’den 77’ye herkesin bir mısrasını bildiği besteleri Twitter’da da can buluyor. Yazdığı edebiyat kokan metinlerle de binlerceyi kendine hayran bırakıyor.
@NazanBekiroglu: Son yıllarda maneviyata ilişkin romanlarıyla en çok satanlar listesinde olan Nazan Bekiroğlu, romanlarında insanı düşüncelere sevk eden satırlarını bu kez Twitter’da sürdürüyor. Duygulara, kişisel gelişime ve insanın manevi dünyasına ilişkin sözleriyle okurlarının kalbine giren Bekiroğlu, Twitter’da ayrıca İmza günlerinden haberlere de yer veriyor.
@mentesmurat: Kitaplarıyla kendine özgü bir okur kitlesine sahip olan ve Ruhi Mücerret kitabıyla da bu yeri hiç yıkılmayacak şekilde güçlendiren Murat Menteş, Twitter hesabında şiirlerini ve özel sözlerini paylaşıyor. Mutlu, üzgün, umutlu veya hangi ruh halindeyseniz mutlaka size uygun en güzel paylaşımı Murat Menteş’in Twitter’ında bulabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0