Apple Mart Etkinliğinde Tanıtılacak Ürünler

Apple Mart Etkinliğinde Tanıtılacak Ürünler

Apple, mart ayı etkinliği kapsamında hangi ürün ve hizmetlerinin duyurusunu gerçekleştirecek? İşte detaylı yanıtlar.

Apple 21 Mart’ta geçen seneki Mart ayında olduğu gibi yeni ürünler tanıtacağı bir etkinlik gerçekteleştirecek. Bu yazımızda ise Apple’ın bize 21 Mart’ta tanıtmasını beklediğimiz ürünlerden bahsedeceğiz.

1- iPhone SE

iPhone 6C değil, iPhone 5SE de değil, sadece iPhone SE… SE ne anlama geliyor spekülasyonlardan ötesini bilmiyoruz (‘Special Editon’ diyorlar) ama bildiğimiz bir şey varsa o da Apple’ın yeni bir iPhone peşinde olduğu.. Apple’ın 21 Mart gecesi (ABD’de sabah) ‘düşük fiyatlı’ bir iPhone tanıtması bekleniyor. Ancak bu ‘düşük fiyatlı’ tamlaması size fazla heyecanlandırmasın çünkü hepimiz biliyoruz ki o telefonun (vergileri de dahil edersek) Türkiye’ye 2000 TL’den aşağı gelmesi zor. Kabaca tahmin yapıyorum, elbette ki yanılabilirim ama dediğim gibi fazla ümitlenmeyin.

Cihazın beklenen özelliklerine gelecek olursak: iPhone SE’nin en büyük değişikliği elbetteki 4 inçlik boyutu. Söylentilere göre A9 işlemcisi kullanacak olan cihaz Touch ID, Apple Pay desteği ve 8 megapiksellik arka kamerayla birlikte gelecek. İphone SE Apple’ın daha önce ‘düşük fiyatlı’ diye çıkardığı iPhone 5C’lerden farklı olarak plastik değil metal kasayla gelecek. Tasarımın da ise iPhone 6 serisinin izlerini bulundurması beklenen cihazın fiyatının 400-500 dolar civarı olması bekleniyor. Apple ters köşe yapar mı bilmiyorum ama az önce belirttiğim gibi bunların hepsi bir beklenti. Kesin bilgileri 21 Mart’ta öğreneceğiz.

apple-watch-20162- Apple Watch 2

Apple Watch hayatımıza geçen seneki Mart ayı etkinliğinden sonra girmişti. Aradan 1 sene geçti ve birçok teknoloji otoritesi Apple’ın yeni bir Apple Watch tanıtabileceğini düşünüyor. Buna yönelik cihazın barındırabileceği özelliklerde dillerde dolaşmaya başladı. Yeni saatin uyku izleyicisi, daha iyi sağlık sensörleri hatta bir facetime kamerası bulunduracağı konuşuluyor.

21 Mart’ta Apple Watch 2’nin geleceğine dair konuşmak iPhone SE hakkında konuşmak kadar kolay değil. Bu etkinlikte kesinlikle saat ile ilgili bir gelişme bekliyoruz ama bu ‘Apple Watch 2’ mi olur bilemiyoruz. Yeni kordonların tanıtımıyla da kalabilir…

sosyal-medya-ipad

3- iPad Air 3

iPad Air 2’nin çıkmasından bu zamana yaklaşık 1.5 sene geçti. Bu süre zarfında Apple iPad ailesine önemli bir üye kazandırdı: iPad Pro. İpad Air 2 birçok kullanıcı tarafından sevilen bir cihazdı. İnceliği ve güçlü performansı Apple’ın ekosistemiyle birleşince şirketi tek başına tablet pazarında lider yapmasına yetiyordu adeta. İpad Pro geldiğinde ise Air serisinin biraz pabucu dama atılmış gibi oldu. Biz her ne kadar iPad Air 3 desek de kimileri bunun yerine yeni bir iPad Pro gelebileceğini bile düşünüyor.

Eğer Apple, iPad Air ailesine yeni bir üye katacaksa bunu iPad Pro’daki A9X işlemcisiyle birlikte yapacağı düşünülüyor. İpad Pro’daki stereo hoparlörler de barındırması beklenen yeni iPad Air’e iPad Pro’nun küçüğü diyebiliriz herhalde. Tabi karşımıza başka bir iPad Pro çıkmazsa. Bir dakika ya aynı şey değil mi zaten? Hmm…

macbook-air

4- Yeni MacBook Air

Apple MacBook modellerini genelde ya sessiz sedasız ya da büyük etkinliklerde araya sıkıştırarak tanıtır. 21 Mart’ta da bu tanıtımlardan birini görebiliriz. Söylentilere göre Apple, MacBook Air ailesindeki 11inçlik modeli kaldırıp yerine 15inçlik modeli koyacak. Bununla birlikte yeni modelin retina ekran ve force touch özellikleriyle gelmesi bekleniyor.

Apple’ın 21 Mart etkinliğinde üstünde duracağı ana konu başlıklarının bunlar olması bekleniyor. Tabii ki kesin olarak neler olacağını 21 Mart günü öğreneceğiz.

YORUM

Yorumlar 0